Działkowcy wchodzą na rynek. Będzie czynny również w soboty

Miasto z Wizją / 17.06.2016 / Komentarze
Pierwszą handlową sobotę na targowisku zaplanowano na 25 czerwca

Zaledwie wczoraj (16.06) informowaliśmy o sporej obniżce cen dla handlarzy, którzy zdecydują się sprzedawać swój towar pod rynkową wiatą. Dotychczas stawki za handel „pod dachem” wynosiły za stół o długości 150 cm – 15 zł, natomiast za stół o długości 230 cm – 25 zł. W myśl nowego zarządzenia burmistrza teraz za każdy ze stołów, niezależnie od jego długości, sprzedawcy zapłacą symboliczną złotówkę. Nowe stawki zaczną obowiązywać już w przyszły wtorek, 21 czerwca (więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Handel pod wiatą za złotówkę” http://miastozwizja.pl/handel-pod-wiata-za-zlotowke).

Okazuje się, że decyzja ta była także doskonałym wstępem do rozmowy ze szczecineckimi działkowcami. Propozycja, aby sprzedawali oni nadwyżki swoich upraw właśnie na targowisku, ponosząc jedynie symboliczną opłatę w wysokości 1 zł, spotkała się ze sporym zainteresowaniem. To jednak nie koniec zmian wprowadzanych na rynku. Teraz sprzedaż na obiekcie ma odbywać się także w soboty.

- Jest to dobry pomysł, aby za tę minimalną opłatę nasi szczecineccy działkowicze mogli pojawić się na rynku. Zaproponowaliśmy im rozwiązanie polegające na tym, że mogliby sprzedawać swoje towary w soboty. Wiadomo, że wielu mieszkańców nie może w ciągu tygodnia odwiedzić targowiska, ponieważ pracują, natomiast w soboty większość osób na wolne i chętnie tego dnia by się pojawili na rynku. Pomysł ten spotkał się z aprobatą i obecnie trwają rozmowy, których wynikiem ma być decyzja działkowiczów, czy są zainteresowani naszą propozycją – mówi nam Tadeusz Chruściel, wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

- Zachęcamy działkowiczów do skorzystania z tej możliwości, ponieważ skorzystają na tym wszyscy. Oni, ponieważ będą mogli sprzedać tu nadwyżkę swoich upraw, ale również mieszkańcy, którzy w tygodniu nie mają czasu i możliwości, żeby odwiedzić rynek i kupić świeże warzywa i owoce. Tym bardziej, że opłata za stół jest minimalna. Nie możemy udostępniać miejsca za darmo, ale ta symboliczna złotówka nie stanowi jakiegoś większego wydatku. Sobota jest właśnie tym dniem dedykowanym działkowcom, ale oczywiście w inne dni tygodnia, jeśli tylko mają ochotę, również mogą pojawić się na targowisku.

Jak przyznaje nasz rozmówca, szczecineccy działkowcy wyrazili duże zainteresowanie możliwością sprzedawania swoich upraw na miejskim targowisku. Wszystko zatem wskazuje na to, że już za kilka dni na rynku przybędzie nam lokalnych sprzedawców. Pierwszą handlową sobotę na targowisku zaplanowano na 25 czerwca.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcie: Sławomir Włodarczyk