Dzieci w bibliotece - często i chętnie

Miasto z Wizją / 22.02.2021 / Komentarze
W minionym roku najmłodsi czytelnicy wypożyczyli książki ponad 9 tysięcy razy

W dobie błyskawicznego rozwoju technologicznego i możliwości niemal natychmiastowego dotarcia do wszelkich interesujących nas informacji oraz rozrywki, jaką zapewnia nam wirtualny świat Internetu, wiele osób coraz rzadziej sięga po te bardziej „tradycyjne” sposoby spędzania wolnego czasu. Według corocznych danych publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny ponad połowa Polaków w ogóle nie czyta książek.

Coraz częściej zarówno młodsze, jak i starsze pokolenia, zamiast po pozycje czytelnicze, sięgają po piloty telewizorów czy zasiadają przed klawiaturami komputerów. Okazuje się jednak, że czytelnictwo w naszym mieście od kilku lat utrzymuje się na dobrym poziomie i ma swoich wiernych zwolenników. To właśnie m.in. dzięki naszym najmłodszym czytelnikom, którzy wciąż chętnie sięgają po dedykowane im publikacje.

Okazuje się, że w minionym 2020 roku dzieci, odwiedzając Miejską Bibliotekę Publiczną Dla Dzieci przy ul. Jeziornej, wypożyczyły łącznie ponad 9 tysięcy książek. Zważywszy na sytuację pandemiczna w kraju oraz częściowe zamknięci placówki, wynik ten może robić wrażenie.

Po jakie pozycje czytelnicze w minionym roku najchętniej sięgali młodzi szczecinecczanie? Najczęściej wypożyczana książką był „Detektyw Pozytywka” co pokazuje, że jego przygody spisane przez Grzegorza Kasdepke wciąż są aktualne i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Na drugim miejscu wśród najchętniej wypożyczanych książek znalazła się uwielbiana przez wszystkich „Pippi” autorstwa Astrid Lindgren. Z kolei pierwszą trójkę zamyka seria książek „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszka.

Warto także regularnie zaglądać na fanpage biblioteki na Facebooku (klik), gdzie możemy śledzić wszystkie biblioteczne nowinki, a także znaleźć mnóstwo konkursów.