Dzieci wiedzą, jak dbać o swoje bezpieczeństwo

Miasto z Wizją / 22.07.2016 / Komentarze
Podopieczni świetlicy Tratwa spotkali się ze szczecineckimi strażnikami miejskimi

W czwartek, 21 lipca niewielki park przy ul. Kopernika, gdzie przed laty mieściło się miasteczko ruchu drogowego, zatętniło życiem. Tu szczecineccy strażnicy miejscy spotkali się z dziećmi ze świetlicy środowiskowej Tratwa. Nieużywane od dawna przez pojazdy alejki ponownie ożyły, choć tym razem nie za sprawą poruszających się po nich aut.

- Dzieci mogły wcielić się w prawdziwych uczestników ruchu drogowego, a tym samym wcześniej omówioną teorię na temat bezpieczeństwa zweryfikować w praktyce. Milusińcy wysłuchali również porad na temat zachowania się w sytuacjach zagrożeń, a także brali aktywny udział w grach, konkursach i zabawach przygotowanych specjalnie na to wakacyjne spotkanie – mówi mł. spec. Paulina Peciak-Nazarewska.

- Dzieci podczas czwartkowego spotkania mogły także przekonać się, jak niebezpieczny jest dla organizmu człowieka alkohol, poprzez nałożenie alkogoogli i wykonanie poszczególnych zadań z ich użyciem. Okazało się, że z pozoru proste czynności, nastręczyły im wielu trudności właśnie po założeniu alkogoogli, dzięki którym dzieci mogły zobaczyć, jak organizm reaguje na alkohol, zaburzając nam m.in. widzenie oraz czas reakcji.

Po zakończeniu spotkania strażnicy miejscy wręczyli podopiecznym świetlicy Tratwa upominki w postaci m.in. odblasków, które poprawią ich widoczność na drodze po zmroku. Jednak tego dnia największą atrakcją okazała się przejażdżka radiowozem. Jak podkreśla nasza rozmówczyni dzieci, pomimo emocji i radości, nie zapomniały o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa, a tym samym udowodniły, że zdobyte tego dnia informacje okazały się przydatne i maluchy od razu postanowiły wcielić je w życie.

Tekst: Marzena Góra
Foto: mł. spec. Paulina Peciak-Nazarewska