Dzieci z SP 1 wiedzą, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci

Miasto z Wizją / 10.03.2020 / Komentarze
Funkcjonariusze Straży Miejskiej wraz z nauczycielami zorganizowali dla uczniów konkurs plastyczny

Funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej przez cały rok podejmują szereg inicjatyw, dzięki którym przybliżają najmłodszym mieszkańcom naszego miasta tematykę zagrożeń, jakie mogą na nie czekać w różnych sferach życia. Miejscem, które szczególnie powinno wzbudzać czujność rodziców jest sieć i kontakty, jakie dzieci utrzymują przez internet. Niestety niektóre wirtualne znajomości mogą stanowić poważne zagrożenie w realnym życiu.

Strażnicy miejscy wraz z nauczycielką Małgorzatą Marciniak zorganizowali w Szkole Podstawowej nr 1 konkurs plastyczny właśnie pod hasłem „Bezpieczny internet”. Zadaniem uczniów było przedstawienie w formie graficznej zagrożeń, jakie mogą czyhać na nich w sieci.

- Internet to symbol najnowocześniejszej technologii goszczącej w mieszkaniach milionów właścicieli komputerów. Ta ogromna sieć niesie za sobą wiele korzyści, ale i zagrożeń – mówi spec. Paulina Peciak-Nazarewska. - Nagrodziliśmy najbardziej interesujące prace. Za poświęcony czas, zaangażowanie, uczestnictwo, a także bardzo wartościowe przesłania, bardzo dziękujemy.

Pierwsze miejsce za swoją pracę zajęła Maja Urbanowicz. Drugie miejsce zajęły Dominika Horniatko oraz Anna Pawluś, natomiast trzecie miejsce - Seweryn Sęk, Hasmik Simonyan, Natalia Góra i Lena Kręzlewska. Funkcjonariusze przyznali także szereg wyróżnień, które otrzymali: Maja Boratyńska, Krzysztof Szczepaniak, Sebastian Sęk, Agata Wypych, Joanna Kulbaka i Jakub Konopiński.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Straż Miejska w Szczecinku