Dzień Babci i Dziadka - z odblaskami i życzeniami

Miasto z Wizją / 22.01.2022 / Komentarze
Wspólne działania policjantów i uczniów Szkoły Podstawowej nr 1

Dzień Babci i Dzień Dziadka, to dobra okazja nie tylko do wspólnego świętowania, ale również do wyrażenia troski o bezpieczeństwo szczecineckich seniorów.

Policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Szczecinku podjęli wspólne działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa szczecineckich seniorów. Podczas spaceru uczniowie składali życzenia napotkanym mieszkańcom Szczecinka życząc im wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dla funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku była to okazja do rozmów i możliwość bezpośredniego zaapelowania o ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi chcącym oszukać seniorów metodą "na wnuczka" czy też "policjanta". Ponadto w trosce o ich bezpieczeństwo i szczęśliwe powroty do domu uczniowie wręczali seniorom opaski odblaskowe, które każdy chętnie zakładał - dziękując tym samym za bardzo miły gest.

Tekst i foto: asp. Anna Matys - oficer prasowy KPP w Szczecinku