Dziś Dzień Strażnika Miejskiego

Miasto z Wizją / 25.08.2020 / Komentarze
Nasi strażnicy świętują na służbie

Dziś (sobota, 29.08) funkcjonariusze i pracownicy szczecineckiej Straży Miejskiej świętują Dzień Strażnika Miejskiego. Jednak zamiast odpoczywać pełnią służbę patrolową na terenie miasta i w komendzie przy ul. Karlińskiej - "Dzień Strażnika Miejskiego" jest oficjalnym świętem, ale nie jest dla strażników dniem wolnym od pracy.

Straż Miejska w Szczecinku została powołana do życia na podstawie Uchwały Nr XXIII/130/91 Rady Miejskiej w Szczecinku podjętej 30 września 1991 roku. Faktycznie rozpoczęła działalność 1 lutego 1992 roku. Pierwszy stan etatowy jednostki liczył 21 stanowisk. Pierwszą siedzibę strażnicy mieli w ratuszu, a później przenieśli się do pomieszczeń wynajmowanych od Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Wiejskiej 4. Teraz siedziba Straży Miejskiej w Szczecinku znajduje się przy ul. Karlińskiej 15. Pierwszym komendantem szczecineckiej jednostki SM był Andrzej Czerniański, później Jan Mroziński. Od 1 grudnia 2003 roku do dziś strażnikami dowodzi Grzegorz Grondys.

- Święto Straży Miejskiej jest okazją, aby wraz z pracownikami Straży, złożyć mieszkańcom Szczecinka życzenia jak najrzadszej potrzeby korzystania z pomocy naszej czy podobnych służb. Życzę też, aby wszystkie interwencje przeprowadzone przez Straż Miejską były skuteczne i przynosiły oczekiwany efekt w postaci zwiększenia Państwa poczucia spokoju i bezpieczeństwa. Wszystkim strażnikom życzę wielu osobistych radości oraz satysfakcji zawodowej z pełnionej służby na rzecz społeczności gmin, w których straże funkcjonują - mówi komendant SM Grzegorz Grondys.

W imieniu naszych Czytelników, zespołu redakcyjnego Gazety "Dzień Dobry Szczecinek" oraz Portalu Internetowego "Miasto z Wizją", życzymy naszym strażnikom jak najmniej interwencji oraz wszelkiej pomyślności w służbie i w życiu osobistym.