Dziś lepiej nie wychodzić z domu

Miasto z Wizją / 23.04.2019 / Komentarze
Porywisty wiatr może osiągać prędkość nawet do 80 km/h

W Szczecinku oraz okolicznych miejscowościach od wczesnych godzin porannych szaleje porywisty wiatr. Podmuchy są na tyle silne, że doskonale „radzą sobie” z łamaniem gałęzi i wyrywaniem drzew. Odnotowano także kilka incydentów związanych z uszkodzeniami poszycia dachowego, których elementy spadały wprost pod stopy przechodniów.

To zdecydowanie niesprzyjające – i zdecydowanie niebezpieczne - warunki do jakichkolwiek spacerów. Dlatego apelujemy do mieszkańców, aby – jeśli nie muszą – nie wychodzili dziś z domu. Odradzamy również spacery w miejskim parku. Tu przed południem na główną ścieżkę spadł pokaźnych rozmiarów konar. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jednak tego typu incydentów w ciągu dnia zapewne będzie przybywać.

Meteorolodzy ostrzegają, że dziś (23.04) po południu w naszym mieście i regionie wiatr może osiągać prędkość nawet do 70-80 km/h.

KOMUNIKAT Urzędu Miasta:

Uwaga na konary i gałęzie drzew! W związku z bardzo silnymi podmuchami wiatru prosimy o wzmożoną ostrożność podczas korzystania ze ścieżek w Parku Miejskim. Wiatr łamie konary i gałęzie drzew, które mogą stwarzać bezpośrednie zagrożenie dla przechodniów. Na miejscu pracują już służby miejskie i straż pożarna. Osoby, które korzystają ze ścieżek prosimy zachowanie szczególnej ostrożności.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk