Egzaminy gimnazjalne zgodnie z planem

Miasto z Wizją / 08.04.2019 / Komentarze
Nad ich przebiegiem czuwać będą nauczyciele z zewnątrz oraz... rodzice

Właściwie do ostatniego momentu nie było wiadomo, czy odbędą się zaplanowane na najbliższe trzy dni egzaminy końcowe, do których podejść mają tegoroczni absolwenci ostatniego rocznika gimnazjum. Trwający od dwóch dni strajk nauczycieli postawił pod znakiem zapytania szanse na prawidłowe ich przeprowadzenie. To z kolei napędziło sporo stresu zarówno uczniom, jak i ich rodzicom, którzy obawiali się m.in. o następstwa ewentualnego odwołania egzaminów i późniejszych problemów dotyczących rekrutacji do szkół średnich.

Wiadomo już, że egzaminy odbędą się zgodnie z planem. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwać będą nauczyciele delegowani z innych placówek oświatowych oraz… rodzice.

- Dyrektorzy szkół podstawowych prowadzący klasy gimnazjalne, czyli SP 5, SP 6 oraz SP 7, zdecydowali się przeprowadzić egzaminy gimnazjalne. Rozpoczną się one jutro, 10 kwietnia  o godz. 9.00. Poprowadzą je nauczyciele z zewnątrz oraz rodzice z przygotowaniem pedagogicznym – mówi „Miastu z Wizją” Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych. - Za egzaminy odpowiadają dyrektorzy placówek i do nich należy ich organizacja. Egzaminy gimnazjalne odbędą się w terminie 10-12 kwietnia.

Odetchnąć z ulgą mogą także uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych. Ich egzaminy końcowe, które mają rozpocząć się w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia, również mają zostać przeprowadzone.

Tekst: Marzena Góra

Foto: sciencenews org