Eko Krono dzieciom i naturze

• Tv
Miasto z Wizją / 29.06.2018 / Komentarze
W programie Eko Krono bierze udział kilka szczecineckich szkół

Kronospan kontynuuje zajęcia edukacji ekologicznej Eko Krono dla uczniów szczecineckich szkół. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział prawie 1000 dzieci z naszego miasta. Partnerami programu są: Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Manowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Tegoroczna edycja również obfituje w ciekawie prowadzone zajęcia nie tylko w sali szkoleniowej, ale przede wszystkim – na łonie natury. Dzieciom taka forma zdecydowanie przypada do gustu, bowiem nie ma to, jak połączenie nauki z przyjemnością zabawy i np. odkrywaniem śladów zwierząt bezpośrednio w lesie, a nie tylko na obrazkach.

W programie Eko Krono bierze udział kilka szczecineckich szkół. Kronospan wraz z WFOŚiGW oraz Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Manowie finansują zarówno zajęcia, pomoce dydaktyczne, transport, jak i ciepłe poczęstunki dla uczestników programu.

W czasie zajęć uczniowie uczą się rozpoznawać drzewa i inne rośliny oraz zwierzęta. Poznają wiele nowych informacji na temat lasu. Uczą się, jak należy się zachowywać w terenie chronionym. Dowiadują się też, czym jest recykling, w tym - chroniący lasy - recykling drewna poużytkowego i dlaczego jest tak ważny we współczesnym świecie. W programie znajduje się także moduł, poświęcony wpływowi codziennych czynności i zachowań człowieka na stan środowiska naturalnego

Zajęcia odbywają się w sali wykładowej, w lesie oraz wiacie edukacyjnej Mykówka na 150 osób, wybudowanej rok temu dzięki środkom Kronospanu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Wiata stanowi świetne miejsce do urozmaicenia zajęć - pod zadaszeniem ustawiono drewniane stoły i ławy, zaś na środku znajduje się palenisko do pieczenia kiełbasek. Odbyły się już ostatnie zajęcia przed wakacjami, ale od września program będzie kontynuowany.

Eko Krono to kolejny projekt edukacji ekologicznej, prowadzony przez Kronospan, a realizowany specjalnie dla dzieci i młodzieży ze Szczecinka w ramach Akademii Recyklingu Kronospan. Od 18. lat firma prowadzi także Kronodrzewko - doroczną akcję sadzenia drzew. W jej ramach posadzono już blisko pół miliona nowych drzew w całej Polsce. W Szczecinku dzięki Kronospanowi możemy cieszyć się nie tylko drzewami i krzewami, posadzonymi przy kilku miejskich ulicach, w okolicznych lasach i w schronisku dla zwierząt, ale także strzelistą aleją topolową wzdłuż najpiękniejszej w naszym mieście ulicy Mickiewicza.