Eliminacje do Grand Prix Polski 2018 na Trzesiecku

Miasto z Wizją / 07.06.2017 / Komentarze
Do Szczecinka zjadą znakomici spinningiści

O tym, że Okręg PZW w Koszalinie coraz częściej docenia jezioro Trzesiecko, jako akwen na którym można rozgrywać zawody najwyższej rangi, pisaliśmy już wielokrotnie.

Wędkarze nie ukrywają także, że nie tylko nasze obfitujące w drapieżniki Trzesiecko jest magnesem przyciągającym do zorganizowania i przeprowadzenia zawodów najwyższej rangi, ale również, a może przede wszystkim, doskonała baza wędkarska, którą dysponuje Szczecinek. Chodzi oczywiście o Stanicę Wędkarską. Takiego obiektu zazdrości nam wiele miast nie tylko na Pomorzu Zachodnim.

W sobotę i niedzielę (10-11 czerwca) na Trzesiecku rozegrane zostaną Ogólnopolskie Zawody Spinningowe z cyklu Eliminacji do "Grand Prix Polski 2018". Rywalizacja na naszym akwenie to pokłosie decyzji Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego, który wskazał Trzesiecko, jako arenę spinningowych zmagań z rybami.

Biuro zawodów mieścić się będzie w stanicy przy ul. Kilińskiego. Tam też wędkarze w piątek 9 czerwca po południu będą się mogli rejestrować a przy pomostach cumować swoje łodzie.

Zawody zostaną rozegrane z łodzi „na żywej rybie”, w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej seniorów. Otwarcie zawodów odbędzie się w sobotę 10 czerwca o godz. 8. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę 11 czerwca wędkarze będą łowić od godz. 8 do godz. 15. Uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród przewidziano w niedzielę o godz. 18.

Udział w zawodach weźmie 35 wędkarzy, m.in. z Warszawy, Poznania, Katowic, Torunia, Włocławka, Gdańska i Koszalina.

Na liście startowej nie ma wędkarzy Koła PZW "Jesiotr". Dlaczego?

- Grand Prix Polski to bardzo kosztowna zabawa - mówi "Miastu z Wizją" Przemysław Kalinicz, aktualny Mistrz Okręgu PZW w wędkarstwie spinningowym.

- By zakwalifikować się do finałowej edycji Grand Prix Polski trzeba uczestniczyć w praktycznie wszystkich zawodach eliminacyjnych (7-8 edycji - dop. red.). Koszt wyjazdu na jedne zawody to wydatek rzędu 1500-2000 zł. Kogo na to stać? Na pewno nie mnie.

Zarząd Koła „Jesiotr” PZW Szczecinek wprowadza w dniach
10 i 11 czerwca br. w godz. od 7 do 15 wyłączenie jeziora Trzesiecko z amatorskiego wędkowania z jednostek pływających.