Ewangeliczny Związek Braterski rozpoczął akcję Świąteczna Paczka

Miasto z Wizją / 18.11.2020 / Komentarze
Bardzo potrzebna pomoc dla potrzebujących

Ewangeliczny Związek Braterski mimo ograniczeń związanych z pandemią wirusa jak co roku prowadzi Akcję Świąteczna Paczka. Tym razem paczek nie mogli przywieźć do Szczecinka duchowni ze Szwajcarii, lecz do przewiezienia prawie tysiąca paczek została wynajęta firma przewozowa.

Paczki zostaną posortowane i przeznaczone do współpracujących organizacji pomocowych głównie z powiatu szczecineckiego. Paczki będą przekazane do PCPR Szczecinek, MOPS Szczecinek, GOPS Borne Sulinowo, GOPS Barwice i Klubu AA w Barwicach oraz GOPS w Grzmiącej. Akcją zostaną również objęte miejscowości w, których Związek ma swoje Zbory (parafie) po za powiatem szczecineckim. Paczki są skierowane w większości do dzieci, które niestety w tym roku nie mogły skorzystać z Ośrodka Wypoczynkowego w Kołobrzegu. Niektóre paczki będą przekazane dzieciom więźniów osadzonych w zakładach karnych. Do osadzonych w OZ Szczecinek, a także Zakładu Karnego w Czarnem dotrą paczki przygotowane specjalnie dla nich,  z artykułami niezbędnymi, na co dzień. Ponadto paczki dotrą do seniorów i rodzin wielodzietnych.

Jak mówi st. Prezb. Ludwik Skworcz Przewodniczący Rady Starszych EZB naszym mottem są słowa Apostoła Pawła z listu do Galacjan 6:9-10 ,,Czynić dobrze nie ustawajmy, póki czas mamy dobrze czyńmy wszystkim, a najwięcej domownikom wiary".

Tekst i foto: Piotr Rozmus - rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk