Ferie w mieście, czyli „Kot w butach”, pokazy ratownictwa i zabawy sportowe

Miasto z Wizją / 01.02.2016 / Komentarze
1 lutego rozpoczęła się zimowa przerwa od zajęć lekcyjnych. W Szczecinku jednak nie można narzekać na nudę

W poniedziałek, 1 lutego rozpoczęła się zimowa przerwa od zajęć lekcyjnych. Tym samym w mieście ruszyły feryjne projekty, w ramach których dzieci i młodzież mogą aktywnie spędzić czas uczestnicząc w licznych wydarzeniach i zajęciach. Uczestników miejsko-powiatowych ferii zimowych, którzy odwiedzili dziś salę widowiskową kina Wolność, przywitali aktorzy znanej w całym kraju grupy teatralnej Tęcza. Wystąpili oni przed maluchami, zapraszając do obejrzenia spektaklu „Kot w butach”, a tym samym inaugurując cykl feryjnych spotkań w Szczecinku.

- W tym roku przeprowadziliśmy nabór do dwóch grup tematycznych – powiedziała nam Renata Grondys z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. – Zajęcia grupy, które będą odbywały się przy ul. Kilińskiego 1, będą przebiegały pod nazwą „Zoolandia”. Druga grupa będzie miała zajęcia na obiektach OSiR-u. Tu feryjnym hasłem będzie „Na sportowo z OSiR-em”.

- Spotkania grupy z „Zoolandii” będą skupiały się przede wszystkim na poznawaniu świata zwierząt. W ich ramach dzieci będą miały okazję wziąć udział w spotkaniach ze znawcami i pasjonatami przyrody, jak również z leśnikami. Z kolei grupa sportowa nadchodzące ferie spędzi bardzo aktywnie. Jej uczestnicy będą mogli popracować nad swoją kondycją fizyczną podczas licznych zajęć sportowych. Ponadto obie grupy wybiorą się także na kilka wycieczek.

Sporo atrakcji czeka także na wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić ten czas na „Półkoloniach miejskich”, przygotowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 wraz ze Szczecinecką Lokalną Organizacją Turystyczną.

- Ponad 160 uczestników półkolonii zostało podzielonych na grupy i rozpoczęło pierwszy dzień zimowego, aktywnego odpoczynku pod hasłem „Szczyty i Głębiny” – informuje Roksana Malinowska ze SzLOT-u.- Poszczególne grupy uczestniczą dzisiaj w zajęciach z Błękitnego Patrolu i poprzez zabawę uczą się zasad bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy. Dzieci i młodzież biorą również udział w warsztatach nurkowych i zajęciach na basenie, zajęciach na ściance wspinaczkowej oraz mini treningu tenisa ziemnego. Jutrzejszy, drugi dzień Półkolonii odbędzie się na szlaku historii – „Szczecinek militarnie”. Uczestnicy półkolonii będą m.in. zwiedzać Muzeum Wału Pomorskiego i II Wojny Światowej w Szczecinku oraz uczestniczyć w zajęciach survivalowych z harcerzami.

Feryjne spotkania rozpoczęły się także w Muzeum Regionalnym. Tu z kolei na uczestników feryjnych warsztatów czekają rozmaite atrakcje w postaci gier, zabaw, konkursów i zajęć plastycznych. Oczywiście przy okazji dzieci dowiedzą się nieco więcej na temat naszej lokalnej historii.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Marzena Góra/SzLOT