Ferie w mieście. Dzieci nie będą się nudzić

• Tv
Miasto z Wizją / 01.02.2022 / Komentarze
Podczas zimowej przerwy w nauce najmłodsi mieszkańcy nie będą mogli narzekać na brak zajęć

Uczniowie szczecineckich szkół, którzy tegoroczną zimową przerwę spędzą w mieście, z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę i brak zajęć. Przyglądając się licznym propozycjom zachęcającym do aktywnego spędzenia tegorocznych ferii, trzeba przyznać, że jest w czym wybierać.

Jedną z propozycji spędzenia ferii jest wzięcie udziału w miejskich półkoloniach zimowych. Odbędą się one na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza mieszczącej się przy Placu Wazów 1. Zajęcia będą odbywały się tu od poniedziałku do piątku. W tym czasie dzieci będą miały nie tylko zapewnioną opiekę w godzinach 9.00-15.00, ale także szereg atrakcji. Na wszystkich czekać będą gry i zabawy ruchowe pod opieką wykwalifikowanej kadry, zajęcia świetlicowe (gry, zabawy, zajęcia plastyczne), wyjścia do pływalni oraz wyjście do kina. Dla chętnych możliwe będzie również zapewnienie wyżywienia w postaci obiadu.

Jak co roku sporo atrakcji najmłodszym zapewni Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, która przygotowała propozycję dla najmłodszych. Tym razem feryjna zabawa będzie przebiegała pod nazwą „FUKS”, czyli Feryjny Uniwersytet Kultury SAPiKu. Będzie to już druga odsłona FUKS-a w naszym mieście. Feryjne spotkania pod tą samą nazwą odbywały się nad Trzesieckiem dwa lata temu i wyjątkowo przypadły do gustu jego uczestnikom. Czas ten dzieci wraz ze swoimi opiekunami będą spędzać aktywnie, uczestnicząc w przygotowanych zajęciach. Jak zapowiadają organizatorzy, wśród licznych propozycji na pewno nie zabraknie ciekawych zajęć i atrakcyjnych wycieczek. Na młodych adeptów nauki czekać będą wydziały: artystyczny, dietetyczny, konstrukcyjny, bajki, historyczny, gaemingowy, jogi, ekologiczny i kultury fizycznej. Na dzieci czekać będą również warsztaty LEGO, warsztaty ceramiczne, wizyta w Kino Wolność, ognisko, fotobudka i mnóstwo wspólnej zabawy.

To z pewnością będzie spora atrakcja ferii zimowych 2022. Wszystko za sprawą spółki AQUA-TUR, która zarządza zespołem szczecineckich basenów. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół podstawowych. Pobyty na basenie będą bezpłatne. Terminy wodnych ferii: 31.01-4.02 oraz 7.02-11.02 od poniedziałku do piątku w godz. od 14 do 17; 5.02, 6.02, 12.02 i 13.02 w godz. od 7 do 22. Warunkiem skorzystania z oferty jest okazania ważnej legitymacji szkolnej. Wstęp wyłącznie na okres 40 minut. Jednorazowo w każdej godzinie w obiekcie może przebywać maksymalnie 30 uczniów.

Szczecineckie kino Wolność, podobnie jak w minionych latach, tak i tym razem przygotowało dla najmłodszych mieszkańców szereg animowanych, filmowych propozycji. Na jakie produkcje najmłodsi mieszkańcy będą mogli wybrać się przez czas trwania zimowych ferii?

"O czym dzisiaj marzą zwierzęta"
Maggie jest pomysłowym wombatem, a Bradley to miłość jej życia i najlepszy przyjaciel, który zaginął jakiś czas temu w tajemniczych okolicznościach. Zaniepokojona, ale i pełna nadziei Maggie nie ustaje w poszukiwaniach ukochanego. Pewnego dnia natyka się na nietypową sytuację i przypadkiem ratuje z opresji innego futrzaka ? niepozornego Ptysia. Tak zaczyna się ich przyjaźń oraz nieoczekiwana kariera Maggie jako superbohaterki, która - nie do końca wierząc w swoje możliwości ? początkowo niezbyt chętnie zamienia piżamę na kostium, zakłada maskę i rusza w miasto. Na swojej drodze spotka Supernielota, który również patroluje ulice wypatrując złoczyńców oraz podejrzanie przemiłą koalę dbającą o kariery superbohaterów. Dzięki nowej roli, Maggie wpada także na trop prowadzący do rozwiązania zagadki zaginięcia jej ukochanego oraz ratuje z opresji wiele zwierzaków będących w potrzebie. Najwyższy czas, aby przekonać się, że prawdziwi bohaterowie to nie ich kostiumy ani maski, tylko odwaga, wiara w siebie i dobre serce ? a tego wszystkiego Maggie ma pod dostatkiem!
Godziny emisji:
31.01 - godz. 16.00
1.02 - godz. 16.00
2.02 - godz. 16.00
3.02 - godz. 16.00

"Skarb Mikołajka"
W życiu Mikołajka najważniejsi są: mama, tata, szkoła i przyjaciele - banda nierozłącznych kumpli, bez których wszystko inne nie ma sensu. Kiedy więc tata chłopca awansuje i rodzina musi przeprowadzić się na dalekie południe, Mikołajek wpada w rozpacz. Bo jak tu wyobrazić sobie rzeczywistość bez najlepszych przyjaciół? Bez rogalików Alcesta, okularów Ananiasza, wygłupów Kleofasa - bez wspólnych psot, zabaw i żartów? To po prostu niemożliwe. Dlatego, by zapobiec nieszczęściu i wpłynąć na decyzję rodziców, Mikołajek wraz z ekipą wyrusza na poszukiwanie zaginionego skarbu. Wierzy, że odnalezione bogactwo pozwoli mu pozostać w domu i zatrzyma nieuchronną przeprowadzkę.
Godziny emisji:
4.02 - godz. 16.00