Festiwal Materiafest 2021 odbędzie się na Mysiej Wyspie

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 17.06.2021 / Komentarze
Koncert zostanie zorganizowany 28 sierpnia po drugiej stronie jeziora

To zdecydowanie dobra wiadomość dla wszystkich fanów lokalnych artystów oraz dobrego, ciężkiego brzmienia. Po roku przerwy spowodowanej pandemią, do kalendarza letnich imprez powraca jedna z cyklicznych imprez. Mowa oczywiście o festiwalu Materiafest.

Wiadomo już że tegoroczna odsłona tej metalowej imprezy odbędzie się 28 sierpnia. Zaskoczeniem dla niektórych z pewnością będzie także jej lokalizacja. Tym razem bowiem metalowe dźwięki rozbrzmieją nie u stóp wieży Bismarcka, ale po drugiej stronie jeziora, na Mysiej Wyspie.

Fani, którzy tradycyjnie zjadą na to wydarzenie do Szczecinka z różnych zakątków kraju, będą mogli także skorzystać ze znajdującego się nieopodal, przygotowanego pola namiotowego. Tym samym nie będą musieli martwić się oni o późny powrót z koncertu.

Kiedy dziewięć lat temu członkowie Materii organizowali w naszym mieście po raz pierwszy swój festiwal, nawet nie podejrzewali, że przez zaledwie kilka edycji impreza ta rozrośnie się do tak dużych rozmiarów i będzie o niej głośno w całym kraju. Nikt wówczas nie spodziewał się, że na corocznych koncertach organizowanych u stóp wieży Bismarcka, zaczną pojawiać się – oczywiście oprócz szczecineckiej Materii – również inne znaczące rodzime i zagraniczne zespoły.

Teraz Materiafest jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce, a fani każdego roku zjeżdżają nad Trzesiecko dosłownie ze wszystkich stron. Zapewne nie inaczej będzie również podczas tegorocznej edycji tego wydarzenia. /zr/

Foto: S. Włodarczyk

Wideo: Materiafest 2017