Fragment jeziora Trzesiecko wyłączony z wędkowania

Miasto z Wizją / 15.08.2018 / Komentarze
Wybierasz się na ryby? Koniecznie przeczytaj

Jak już pisaliśmy w artykule: "Zakaz wędkowania na pomoście…"

Okręg PZW Koszalin na wniosek Urzędu Miasta w Szczecinku rozszerzył strefę ochronną w przyujściowej części jeziora Trzesiecko. Ma to zapobiec okaleczaniu akcesoriami wędkarskimi (haczyki, błystki, żyłki) żyjącego w tej części jeziora dzikiego ptactwa.

- Zakaz wędkowania (wszedł w życie 14 sierpnia br.) obowiązuje od piętrzenia wody na rzece Nizica do końca tarasu widokowego  na przedłużeniu  ul. Pileckiego oraz od wspomnianego piętrzenia do budynku  Centrum  Edukacji Ekologicznej  i Rewitalizacji Jezior, z pomostem włącznie. W strefie ochronnej będą umieszczone tablice informacyjne - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, pełnomocnik burmistrza Szczecinka ds. wędkarstwa i rybactwa.

Tekst i foto": Sławomir Włodarczyk

W załączeniu treść zarządzenia Okręgu PZW Koszalin (rybacki użytkownik jeziora Trzesiecko)