Francuzi z wizytą w Szczecinku

Miasto z Wizją / 09.08.2018 / Komentarze
Zwiedzili miasto, pokonali parkrun i pobiegli wokół Trzesiecka

Pięcioosobowa delegacja z partnerskiego miasta Noyelles sous Lens w miniony weekend gościła w Szczecinku. Francuzi wzięli udział w sobotnim parkrunie i niedzielnym biegu na 15 km wokół Trzesiecka. Po raz pierwszy w sezonie letnim odwiedzili też Mysią Wyspę, zobaczyli Szczecinek z perspektywy jeziora oraz mieli okazję spróbować swoich sił na wyciągu do nart wodnych. Do tej pory goście z Noyelles przyjeżdżali do Polski głównie na odbywający się w kwietniu Memoriał Winanda Osińskiego.

- Szczecinek latem robi jeszcze większe wrażenie niż wczesną wiosną. Jest tu wiele miejsc, w których można wypocząć i widać, że mieszkańcy bardzo chętni z nich korzystają. Zawsze przyjeżdżamy tu z wielką przyjemnością – komentował Philippe Cerf, szef delegacji i wicemer Noyelles sous Lens.
Ważnym punktem pobytu była wizyta na grobie śp. Eugeniusza Szybistego, byłego dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, która została zorganizowana specjalnie na życzenie strony francuskiej. Na cmentarzu gościom z Noyelles towarzyszył burmistrz Daniel Rak.

Kolejna wizyta Francuzów planowana jest już w przyszłym roku. Za rok do naszego miasta przyjedzie też grupa młodzieży z Noyelles sous Lens.
O pobycie Francuzów nad Trzesieckiem także w dzisiejszym Programie Samorządowym. Naszym gościem jest burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.
Tekst i foto: Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta
Opracowanie: Sławomir Włodarczyk