Futbolowe gwiazdy gościły w Szczecinku

Miasto z Wizją / 28.11.2021 / Komentarze
17 lipca 2010 roku. Polska - Szczecinek 4:3

Jedenaście lat temu, w sobotę 17 lipca 2010 roku, z okazji 700-lecia Szczecinka na Stadionie Miejskim rozegrano niezwykły mecz.

Nad Trzesiecko przyjechali znakomici byli piłkarze. Jako team Gwiazdy Polskiego Futbolu zmierzyły się z reprezentacją szczecineckiego piłkarstwa.

W reprezentacji Polski mogliśmy podziwiać m.in.: Andrzeja Szarmacha, Jana Domarskiego, Jarosława Araszkiewicza, braci Józefa i Ryszarda Robakiewiczów, Mirosława Bulzackiego, Pawła Skrzypka, Arkadiusza Bąka czy Dariusza Adamczuka. Z kolei w zespole szczecineckiego piłkarstwa zagrali m.in.: Artur Bugaj, Janusz Leszko, Marek Gąsior, Szymon Ochocki, Grzegorz Kubiak Dariusz Bartolewski, wiceburmistrz Daniel Rak czy też ówczesny prezes Sądu Rejonowego Leszek Miazek.

Na trybunach zasiadło blisko tysiąc kibiców. Nie żałowali. Mecz obfitował w piękne akcje i jeszcze piękniejsze gole. Ostatecznie zwyciężył zespół polskich gwiazd 4:3 (2:1). Dla Gwiazd Futbolu bramki zdobyli: Szarmach i Bąk - po 2. Dla szczecinecczan trzy bramki strzelił Artur Bugaj.

Na zakończenie spotkania drużynie zwycięzców wręczono tort w kształcie boiska piłkarskiego.