Gdzie na majówkę? W tym roku do... lasku komunalnego

Miasto z Wizją / 30.04.2020 / Komentarze
Warto wykorzystać najbliższy weekend i sprawdzić, jak zmieniła się zachodnia część miejskiego parku

W 2018 roku powoli rozpoczęły się prace mające na celu uporządkowanie oraz „ucywilizowanie” zapomnianego dotychczas fragmentu naszego parku po zachodniej stronie miasta. Mowa o tak zwanym lasku komunalnym, czyli leśnym odcinku pomiędzy hotelem Viki a Trzesieką. Przez wiele lat jedyną „infrastrukturą” w tym miejscu były wydeptane przez spacerowiczów ścieżki.

Jednak trzy lata temu pojawił się nie tylko pomysł na zagospodarowanie tego terenu, ale także szansa na otrzymanie na ten cel sporego dofinansowania. Było to możliwie m.in. w ramach projektu pn. „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty”. Prace w tym miejscu dobiegły już właściwie końca. O tym, jak teraz prezentuje się zachodnia część parku szczecinecczanie będą mogli przekonać się chociażby w najbliższy weekend, wybierając się podczas majówki na spacer w ten rejon.

- Wydaje mi się, że dla wielu mieszkańców, którzy z utęsknieniem czekali na to „odmrożenie” i pozwolenie wejścia do parków i lasów, dość dużą niespodzianką było to, że ta przestrzeń została w sposób fantastyczny zrewitalizowana – mówi wiceburmistrz Maciej Makselon. - Ten teren zielony jest dość pokaźny obszarowo. Został on zrealizowany w dwóch etapach. Ten lasek komunalny, który był takim zaniedbanym lasem miejskim, stał się kontynuacją parku. Została tam zainstalowana masa mebli parkowych jak chociażby nowe ławki, wykonane zostały też nowe ścieżki, a efekt pracy z pewnością może cieszyć oko. Bardzo fajna część naszego miasta została zrewitalizowana i oddana do użytku mieszkańcom. Słyszałem dość dużo pozytywnych opinii mieszkańców. To bardzo cieszy. Prace w lasku komunalnym wykonywał szczecinecki lokalny przedsiębiorca. I jemu również należą się słowa podziękowania, ponieważ wykonał bardzo dobrą i solidną pracę. A to właśnie po to, żebyśmy w majowy weekend, a także i w następne weekendy jak najwięcej korzystali z terenów zielonych, oczywiście przy zachowaniu zasad ostrożności.

Wspomniany teren został zrewitalizowany za łączną kwotę 240 tys. złotych. Warto jednocześnie podkreślić, że 197 tysięcy złotych pochodziło z otrzymanego dofinansowania.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk