Goście ze stolicy województwa w PWiK pili "kranówkę"

Miasto z Wizją / 08.09.2016 / Komentarze
Nasza firma z nagrodą "Produkt Roku 2016"?

Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa i dyrektor Wydziału Turystyki i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie Damian Greś odwiedzili dziś Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinku.

- Powodem ich wizyty było zgłoszenie firmy przez Urząd Miasta do nagrody „Produkt Roku 2016” - mówi "Miastu z Wizją" Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy ratusza.
- W konkursie tym, w przypadku szczecineckiej spółki, oceniana będzie innowacja w postaci umożliwienia picia wody o wysokich walorach prosto z kranu zamiast wody butelkowanej. Udało się tego dokonać dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, co z kolei spowodowało wzrost rentowności przedsiębiorstwa i minimalizację strat samej wody. Pod uwagę brany będzie także spadek ilości energii zakupionej przez spółkę na rzecz energii uzyskiwanej ze źródeł odnawialnych.
Wicemarszałek Jarosław Rzepa na własne oczy mógł się dzisiaj przekonać o funkcjonowaniu szczecineckiego PWiK. Nie tylko zwiedził siedzibę firmy i zapoznał się z jej infrastrukturą, ale także posmakował wody, którą będzie oceniać kapituła konkursu. A trzeba przyznać, że jej jakość naprawdę robi spore wrażenie.
- Co dokładnie wyróżnia naszą wodę? Przede wszystkim jest ona smaczna i zdrowa - dodaje M. Ludewicz. - Jej ujęcie zaliczane jest do wód mineralnych niskozmineralizowanych i spełnia wszystkie wymagania Ministra Zdrowia nie tylko w zakresie systemów zbiorowych, ale i wymagania dla wody butelkowanej. Dodatkowo jej jakość jest stabilna ze względu na dobre zabezpieczenie wód głębinowych warstwami gliny, a w procesie technologicznym pozbawiana jest ona nadmiaru żelaza, manganu oraz siarkowodoru i nie wymaga chlorowania. Zgodnie ze sprawozdaniem z wykonanych badań suma składników mineralnych wynosi w niej tyle, co w wodach niskozmineralizowanych.
- Potwierdzam, że w smaku szczecinecka woda jest naprawdę bardzo dobra – powiedział zaraz po jej wypiciu wicemarszałek Rzepa.
- Teraz wspólnie z kapitułą konkursu będzie musiał on zdecydować o przyznaniu tegorocznej narody. Decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy - kończy nasz rozmówca.
Tekst: Sławomir Włodarczyk
Foto: Mateusz Ludewicz