Goście zjeżdżają na komendę SM

Miasto z Wizją / 11.03.2016 / Komentarze
Tym razem naszych funkcjonariuszy odwiedziły przedszkolaki z Okonka

Funkcjonariusze Straży Miejskiej zdecydowanie nie mogą narzekać na brak gości. Ich komendę praktycznie przez cały rok odwiedzają przedszkolaki oraz uczniowie ze szczecineckich placówek. Okazuje się, że praca naszych strażników wzbudza spore zainteresowanie nie tylko w Szczecinku.

- Coraz częściej przyjeżdżają do nas również dzieci z sąsiednich miejscowości. Największa atrakcje zawsze stanowi możliwość zwiedzenia siedziby Straży Miejskiej, a także podejrzenie, jakim sprzętem dysponujemy oraz czym zajmują się osoby zajmujące poszczególne stanowiska. Wszyscy również bardzo chętnie chcą uczestniczyć w zajęciach interaktywnych poświęconych bezpieczeństwie – mówi mł. spec. Paulina Peciak-Nazarewska.

Tym razem naszych funkcjonariuszy odwiedzili mali podopieczni wraz z opiekunami z Niepublicznego Przedszkola „Delfinek” z Okonka. Przedszkolaki, podczas czwartkowej (10.03) wizyty zwiedziły siedzibę strażników i poznały więcej szczegółów dotyczących pracy funkcjonariuszy. Dzieci, poprzez rozmaite gry, zabawy i ćwiczenia udowodniły także, że posiadają obszerna wiedzę na temat zasad zachowania bezpieczeństwa. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej do gustu przypadł im… Miś Strażnik, którego nie odstępowały nawet na krok. Strażnicy przygotowali dla swoich gości również podziękowanie za odwiedziny w postaci odblasków i kolorowanek.

- Cieszymy się, że możemy gościć w naszych progach nie tylko mieszkańców Szczecinka. Często otrzymujemy zaproszenia z przeróżnych szkół i przedszkoli z innych miejscowości, jednak nasze działania ograniczają się niestety tylko do granic miasta. Wychodząc naprzeciw wszystkim prośbom, staramy się sprostać oczekiwaniom i zapraszamy ich wówczas do siedziby Straży Miejskiej w Szczecinku, gdzie przeprowadzana jest m.in. pogadanka z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci mogą również w znakomity sposób zaprezentować swoje umiejętności oraz nabywać nowe, a także przy okazji zobaczyć, jak pracują szczecineccy mundurowi – dodaje nasza rozmówczyni.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Straż Miejska w Szczecinku