Grali w piłkę i się integrowali

Miasto z Wizją / 23.06.2016 / Komentarze
Za nami kolejna edycja Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej

W minionym tygodniu na „Orliku” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym odbyła się kolejna edycja Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej, której organizatorem był UKS Victoria. Imprezę od strony finansowej wsparło miasto, natomiast pod kątem logistyki – Ośrodek Sportu i Rekreacji. W sportowych zawodach zmierzyły się cztery drużyny:  Szkoła Specjalna w Bobrowie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Szczecinku oraz dwie drużyny.

- Główną ideą przyświecającą zawodom była integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie z pełnosprawnymi rówieśnikami. Dzieciaki rywalizowały sportowo na boisku, miały również okazję poznać się, porozmawiać, podzielić się wrażeniami z pojedynków. Wszyscy bawili się doskonale – mówi Katarzyna Wilczyńska z SOSW.

- Na zakończenie turnieju odbył się mecz – uczniowie kontra nauczyciele. Drużyna dzieci, złożona z najlepszych zawodników ze wszystkich ekip, przegrała tylko jedną bramką z reprezentacją nauczycieli, ale młodzi piłkarze mają nadzieję, że za rok będą mogli zagrać mecz rewanżowy.

Dodajmy, że IV miejsce w rozgrywkach zajęła SP 1 Szczecinek; III miejsce drużyna z Bobrowa, natomiast dwa pierwsze miejsca należały do gospodarzy.

Tekst: Marzena Góra
Zdjęcia: Katarzyna Wilczyńska