Grupa młodzieży zorganizuje warsztaty dla przedszkolaków

Miasto z Wizją / 10.01.2020 / Komentarze
W trakcie spotkań dzieci dowiedzą się, jak dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze

Martyna, Natalia, Dawid i Konrad to grupa przyjaciół i zarazem uczniów pierwszej klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Jednak poza nauką i wspólnym spędzaniem czasu postanowili pójść o krok dalej biorąc udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej. Dzięki temu nie tylko zdobędą nowe doświadczenia, ale przede wszystkim zrobią coś dobrego dla naszej szczecineckiej społeczności.

- Zgłosiliśmy się do udziału w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”, która polega na wykonaniu projektu społecznego dotyczącego problemu, z którym boryka się społeczeństwo – mówi Martyna Kuśmierczyk. - Nasza grupa zauważyła problem dotyczący dużej ilości wypadków na drogach, a dokładniej niebezpieczeństw wynikających z nienoszenia odblasków i nieznajomości zasad ruchu drogowego.

Uczestnicy projektu przygotowali także plan szeregu działań, które bez wątpienia realnie przełożą się na wzrost świadomości zwłaszcza najmłodszych użytkowników dróg o czyhających na nich zagrożeniach i podniosą poziom ich bezpieczeństwa.

- Będziemy prowadzić warsztaty dla najmłodszych, czyli dla przedszkolaków z naszego miasta. Na spotkaniach pokażemy dzieciom, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać na drodze, jak w takich sytuacjach się zachować oraz zachęcić ich do przestrzegania zasad ruchu i głównie do noszenia odblasków. Stąd też wzięła się nazwa naszego projektu „GlowOnRoad”, czyli „Świeć na drodze”.

- W ramach naszych warsztatów chcemy im zapewnić przede wszystkim wiedzę, ale mamy też dla nich, dzięki naszym sponsorom, kamizelki odblaskowe, odblaski oraz dla każdego przedszkola w naszym mieście apteczkę pierwszej pomocy – dodaje Martyna Kuśmierczyk.

Akcja „Glow On Road” powoli nabiera rozpędu. Młodzież w ich działaniach wspiera także miejska radna Paulina Peciak-Nazarewska oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej pomagając m.in. w przygotowywaniu materiałów oraz służąc radami i doświadczeniem. Przebieg akcji możemy także śledzić na bieżąco w internecie TUTAJ oraz na Instagramie, gdzie twórcy akcji dzielą się z nami swoimi pomysłami oraz relacjami z poszczególnych etapów realizacji projektu. Miło jest nam także poinformować, że patronat medialny nad akcją objął portal "Miasto z Wizją".

Tekst: Marzena Góra