Huk silników i ryk klaksonów. Motocykliści rozpoczęli sezon

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 09.05.2022 / Komentarze
Nabożeństwo, parada ulicami miasta i zabawa na Placu Koncertowym

To już tradycja, że w maju przez jeden dzień na ulicach Szczecinka można usłyszeć warkot silników i ryk klaksonów. Zawsze oznacza to jedno – szczecineccy motocykliści rozpoczynają sezon. Nie inaczej było dziś (sobota 7.05)).

Podobnie jak w poprzednich latach, także i tym razem Szczecinecka Grupa Motocyklowa spotkała się na mszy świętej w kościele pw. Bożego Miłosierdzia przy ul. Kołobrzeskiej. Po jego zakończeniu tradycyjnie miało miejsce poświęcenie maszyn a później przejazd ulicami miasta.

Jak wspomnieliśmy, motocykliści bawią się na Placu Koncertowym przy osiedlu Zachód. Atrakcji jest moc - stoiska garmażeryjne, z lodami, kawą i innymi napojami. Jest stoisko z gadżetami dla motocyklistów, są też gry i zabawy dla dzieci. W uroczystości otwarcia se4zonu wziął udział burmistrz Szczecinka Daniel Rak.

- Nie mogło nas tu dziś zabraknąć – mówi nam Gabriel z Koszalina. - W Szczecinku mam wielu przyjaciół i cieszę się niezmiernie, że mogę się z nimi spotkać właśnie tu i w takim dniu. Wszystko jest super, zabawa będzie przednia. Najważniejsze jednak będą rozmowy o naszym ukochanym hobby, czyli o motocyklach.

Na zaproszenie naszych motocyklistów do Szczecinka zjechali ich przyjaciele z wielu miast na Pomorzu Zachodnim, także z ościennych województw. Wszyscy serdecznie zapraszają mieszkańców Szczecinka do wspólnej zabawy.

Tekst, foto, wideo: Sławomir Włodarczyk