Ich trzech z narkotykami - w Szczecinku

Miasto z Wizją / 14.03.2016 / Komentarze
Młodym mężczyznom grożą kary do 3 lat pozbawienia wolności

Policjanci ze szczecineckiej komendy zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany. Miłośnicy narkotyków odpowiedzą za posiadanie środków odurzających.

- Kryminalni w toku prowadzonych czynności  ustalili, że 21-latek może posiadać narkotyki. Wytypowali miejsce jego aktualnego przebywania i zapukali do drzwi mieszkania - mówi "Miastu z Wizją" mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji.

- W trakcie przeszukania lokalu, w rzeczach osobistych należących do mężczyzny, policjanci ujawnili narkotyki w postaci marihuany i niewielkich ilości amfetaminy. Kryminalni zabezpieczyli "towar" i zatrzymali 21-latka.

Jeszcze tego samego dnia w innej części Szczecinka policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, który na ich widok odrzucił woreczek strunowy z białym proszkiem. Po przebadaniu okazało się, że 21-latek był w posiadaniu amfetaminy. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Dzień później kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę, który odpowie za przestępstwa narkotykowe. 23-letni mieszkaniec Szczecinka posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy.
- Posiadacze substancji zakazanych ustawą zostali zatrzymani w policyjnym areszcie - mówi A. Matys.

- Wszyscy usłyszą zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie komunikatu prasowego KPP Szczecinek)

Foto: Policja