Imprezowy karnawał

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.01.2022 / Komentarze
Co się będzie działo w Szczecinku w najbliższych tygodniach?

Po świątecznych zawirowaniach i hucznym Sylwestrze mieliśmy dwa tygodnie na złapanie oddechu i odpoczynek. Po „naładowaniu baterii” warto przyjrzeć się bliżej kalendarzowi miejskich wydarzeń, które odbędą się w najbliższym czasie. Przed nami imprezowy karnawał, w trakcie którego nie zabraknie propozycji dla tych, którzy lubią wyjść z domu i bawić się wspólnie przy dobrej muzyce. Co się będzie działo w Szczecinku w karnawale?

23 stycznia w kinie Wolność odbędzie się koncert noworoczny przebiegający pod hasłem „Niezapomniane melodie Wiednia” stanowiący wyjątkowe połączenie operetki i musicalu. To koncert złożony z najpopularniejszych utworów wiedeńskich kompozytorów, od upajających walców Johanna Straussa po pieśni, arie i duety twórców wesołego teatru muzycznego oraz wirtuozowskie miniatury skrzypcowe. Cudowny świat operetki i musicalu przepełni spotkanie z melodiami Wiednia. Na scenie wystąpią dla nas: Jolanta Bobras - sopran, Anna Kutkowska-Kass - sopran koloraturowy, Elena Lomonossova (Kazachstan)- sopran koloraturowy oraz Romuald Spychalski – tenor. Wykonawcy wystąpią z towarzyszeniem zespołu ukraińskiego pianisty związanego z Teatrem Wielkim w Łodzi: Tarasa HLUSHKO (Taras Hlushko - fortepian, kierownictwo muzyczne, Dominika Sznajder - skrzypce, Robert Stefański-klarnet). Koncert poprowadzi dziennikarka radiowa Krystyna Pietranek-Kulis. Bilety na to wydarzenie są do nabycia w kasie kina Wolność.

Kilka dni później, bo 27 stycznia będziemy mogli wybrać się na pierwszą tegoroczną odsłonę Metropolitan Opera. Tym razem szczecineccy melomani będą mieli okazję zobaczyć (i oczywiście wysłuchać) operetkowy przebój i najsłynniejsze sceniczne dzieło Franza Lehára. „Wesoła wdówka” to pełna humoru, intryg i wpadek historia, która zapewnia doskonałą rozrywkę od początku aż po szczęśliwe zakończenie. W postać tytułowej wdówki wciela się amerykańska diwa Renee Fleming. Spektakl przygotowała znana z Broadwayu reżyserka i choreografka Susan Stroman. Bilety do nabycia w kasie kina Wolność.

Z kolei w lutym w Szczecinku będziemy mogli usłyszeć gwiazdę polskiej piosenki. W kinie Wolność wystąpi dla nas Edyta Geppert. Będziemy mogli ją usłyszeć 26 lutego o godz. 19.00. Recital Edyty Geppert to interpretatorski kunszt i niezwykła umiejętność budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, a nawet kabaretowymi - te ostatnie z tekstami klasyka gatunku - Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści. Bilety na to wydarzenie są dostępne na stronie https://scenakonesera.pl/wydarzenie/edyta-geppert-koncert-w-szczecinku-2/ oraz w kasie kina Wolność.