Interwencje Straży Miejskiej

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 19.07.2018 / Komentarze
Żądlące owady przy placu zabaw, pijany rowerzysta i przewrócone drzewo

W środę (18.07) po godz. 18 dyżurny komendy Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o gnieździe szerszeni znajdującym się na drzewie przy ul. Warszawskiej.

- Po potwierdzeniu tego faktu, z uwagi że gniazdo znajdowało się w pobliżu placu zabaw dla dzieci na miejsce zdarzenia wezwano Straż Pożarną. Strażacy sprawnie zlikwidowali zagrożenie - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

Kilkadziesiąt minut później patrol dozorując ul. Warszawską zauważył rowerzystę jadącego całą szerokością chodnika. Na widok strażników rowerzysta przyśpieszył i usiłował uciec. Został zatrzymany do kontroli na ul. Chełmińskiej. Podczas wykonywania czynności służbowych czuć było od niego ostrą woń alkoholu i miał bełkotliwą mowę. Jak się okazało w wydychanym powietrzu miał ponad 1,6 promila. Rowerzysta został przekazany Policji.

Dziś (czwartek 19.07) po godz. 7 strażacy interweniowali przy powalonym drzewie na ul. Kopernika. Na miejsce zdarzenia wezwano strażaków, który uporali się z "zawalidrogą".

Na podstawie informacji SM - Sławomir Włodarczyk

Foto główne: S. Włodarczyk

Foto galeria: Straż Miejska Szczecinek