IV liga: Smutek i radość

Miasto z Wizją / 05.07.2021 / Komentarze
Spadki i awanse na nowy sezon piłkarski

Zakończyły się rozgrywki sezonu 2020/2021 w IV lidze. MKP Szczecinek z dorobkiem 62 pkt. (18 zwycięstw, 8 remisów, 14 porażek) uplasował się na V miejscu w ligowej tabeli. Oznacza to, że szczecinecki zespół pozostaje na tym szczeblu rozgrywkowym na następny sezon 2021-2022.

Inne zespoły nie miały tyle szczęścia. IV ligę opuszcza (spadek do Klasy Okręgowej) aż 7 zespołów: Sparta Węgorzyno, Polonia Płoty, Gryf Kamień Pomorski, Iskierka Szczecin, Lech Czaplinek, Mechanik Bobolice i Intermarche Rega Trzebiatów.

To m.in. następstwo spadku z III ligi do IV ligi trzech zespołów z naszego regionu: Gwardii Koszalin, Chemika Police i Floty Świnoujście. Z kolei awans do III ligi uzyskała Kluczevia Stargard.

Do IV ligi (z Klas Okręgowych) awansowały zespoły: Jeziorak Szczecin, Dąb Dębno, Zefir Wyszewo oraz Pogoń Połczyn-Zdrój. To nowi rywale MKP w zbliżającym się sezonie. Rozgrywki IV ligi ruszą w weekend 7-8 sierpnia.