Jak weekend, to tylko w Szczecinku!

Miasto z Wizją / 22.06.2016 / Komentarze
Kino w plenerze, zawody wędkarzy, smocze łodzie i Euro 2016

Nadchodzący weekend zapowiada się niezwykle aktywnie. W najbliższych dniach czeka nas mnóstwo atrakcji, głównie tych sportowych.

W piątek, 24 czerwca na muszli koncertowej odbędą się dwa seanse "pod chmurką"w ramach letniego plenerowego kina. Korzystając z przerwy przed meczami 1/8 finałów turnieju EURO 2016, SAPiK zaprasza mieszkańców na dwa filmy: o godz. 18.00 na ogromnym telebimie młodsi mieszkańcy zobaczą „Miśka w Nowym Jorku”. Starsi widzowie o godz. 20.00 będą mieli okazję obejrzeć „Wilka z Wall Street”. Wstęp na seanse wolny.

Tego dnia odbędzie się kolejna akcja charytatywna na rzecz walczącej z białaczką Weroniki Masiuk, organizowana przez MKL Szczecinek, ZS nr 1 im. KEN oraz kościół pw. Św. Ducha. O godz. 21.30 przy wieży Bismarcka rozpocznie się Bieg Świetlika. Każdy, kto chciałby przyłączyć się do tej inicjatywy, proszony jest o zabranie ze sobą czołowych latarek oraz oczywiście symbolicznej złotówki, która trafi do puszki. Trasa biegu będzie wiodła przez park miejski wzdłuż jeziora Trzesiecko w stronę Świątek.

Sobotni (25 czerwca) kalendarz będzie dosłownie pękał w szwach od ilość czekających nas wydarzeń. Tego dnia rozpoczną się dwudniowe Mistrzostwa Okręgu w wędkarstwie spinningowym, gdzie najlepsi spinningiści rywalizować będą w I turze mistrzostw. Z kolei dzień później, czyli w niedzielę (25.06) odbędzie się II tura. Zawody rozegrane zostaną w formule "na żywej rybie" - złowione ryby po zmierzeniu i zważeniu wrócą do jeziora. Wędkarskie łowy, zarówno w sobotę, jak i dzień później rozpoczną się o godz. 7. Wędkarze łowić będą 6 godzin. Zakończenie zawodów i ogłoszenie wyników odbędzie się w niedzielę o godz. 15.

Mieszkańców zaprasza także Kronospan, który otworzy swoje podwoje i zaprosi wszystkich chętnych na wycieczkę po swoich włościach. Zakład będziemy mogli zwiedzać w zorganizowanych grupach już od godz. 9.00. Czas zwiedzania, podczas którego mieszkańcy Szczecinka będą mogli zobaczyć m.in. w jaki sposób powstają nasze produkty, potrwa około 2 godzin. Chętni, by "zajrzeć" do Kronospanu od wewnątrz, będą rozpoczynać "przemysłową" podróż po szczecineckiej firmie w godz.: 9.00, 9.45, 10.30, 11.15, 12.00 i 12.45. Zbiórka w hali Hausmesse przy ul. Pilskiej

Z kolei o godz. 9:30 na miejskim stadionie rozpocznie się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej U-16, organizowany przez OSiR oraz Akademię Piłkarską Szczecinek. Udział w rozgrywkach wezmą –  oprócz gospodarzy – Pogoń Szczecin, Chojniczanka Chojnice, Błękitni Stargard i Gwardia Koszalin. Nie zabraknie także gości z zaprzyjaźnionego ze Szczecinkiem niemieckiego miasta Neustrelitz, reprezentujących klub TSG. Turniej rozgrywany będzie systemem „każdy z każdym” na trzech boiskach OSiR. Pojedynczy mecz trwał będzie 2x15 minut.

Również na wszystkich, którzy odwiedzą Mysią Wyspę, czekają wyjątkowe, sportowe atrakcje. Tu rozegrane zostaną kolejne Regaty Smoczych Łodzi o Puchar i Tytuł Drużyny Roku 2016. Organizatorem tej corocznej imprezy, w której biorą udział załogi złożone z pracowników firm lub osób połączonych wspólną pasją, jest Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna. Regaty rozpoczną się o godz. 10.00 na Mysiej Wyspie.

Tego dnia już po raz ósmy zarówno biorcy, jak i dawcy oraz wolontariusze z całego kraju odwiedzą Szczecinek, aby uczestniczyć w kolejnym Zjeździe Dawców Szpiku i Wolontariuszy skupionych wokół Fundacji Przeciwko Leukemii. W tegorocznym spotkaniu, które tradycyjnie odbędzie się o godz. 11.00 w sali widowiskowej kina Wolność, uczestniczyć będzie kilkaset osób.

Przez dwa dni (25-26 czerwca) trwał będzie Międzynarodowy Turniej Koszykówki o Puchar Burmistrza Szczecinka, który rozegrany zostanie na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jasnej 2. Oficjalna ceremonia rozpocznie się o godz. 12:00 od hymnów narodowych Polski i Holandii. Turniej otworzy mecz Emet Basket Szczecinek – Giants Bergen Op Zoom. Wstęp wolny.

Niezwykłe emocje czekają także na kibiców piłki nożnej. W sobotę, niedzielę i poniedziałek (25-27.06) na francuskich boiskach zostanie rozegranych osiem meczów 1/8 finału turnieju piłkarskiego Euro 2016. Transmisje "na żywo" z wszystkich spotkań będziemy mogli zobaczyć w ogródku kibica. Co istotne, na czas weekendu zostanie on przeniesiony na muszlę koncertową. Z pewnością największe emocje wzbudza spotkanie Polska – Szwajcaria, które zostanie rozegrane w sobotę o godz. 15. W sobotę rozegrane zostaną mecze: Szwajcaria – Polska godz. 15.00, Walia - Irlandia Płn. godz. 18.00, Chorwacja - Portugalia godz. 21.00. Niedziela: Francja - Irlandia godz. 15.00, Niemcy – Słowacja godz. 18.00, Węgry - Belgia godz. 21.00. Poniedziałek: Włochy - Hiszpania godz. 18.00, Anglia – Islandia godz. 21.00.

Tekst: Marzena Góra