Jazz, auta z epoki i przednia zabawa

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 01.08.2022 / Komentarze
W Szczecinku jak w Nowym Orleanie

To była prawdziwa gratka dla miłośników dobrego jazzu, a także fanów motoryzacji, zwłaszcza w jej zabytkowej odsłonie.

Dziś (sobota 30.07) zespół jazzowy Dixie Band zaprosił mieszkańców Szczecinka na VII edycję imprezy pod nazwą Dixie Rajd Old Mobile. Tym samym kolejny już mogliśmy przenieść się do lat 20-30 ubiegłego stulecia, aby spędzić czas wśród wyjątkowych, unikatowych pojazdów, które kilkadziesiąt lat temu można było spotkać na ulicach wszystkich miast świata. Wszystko to oczywiście z jazzem w tle.

VII Dixie Rajd Old Mobile rozpoczął się paradą oraz przejazdem pojazdów deptakiem od CH Aria w kierunku muszli koncertowej.

- Nasza impreza to swoiste połączenie muzyki z okresu lat 20 i 30 minionego wieku z motoryzacją z tamtego okresu - mówili nam członkowie Dixie Band. - Z okazji kolejnej edycji naszej imprezy do Szczecinka przyjechało kilkadziesiąt zabytkowych pojazdów z całego kraju. Jestem przekonany, że dzięki naszej imprezie mieszkańcy Szczecinka i Barwic odbędą niesamowitą podróż w czasie.

Wiekowe pojazdy cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Ich właściciele cierpliwie odpowiadali na wiele pytań. Jedno było zawsze takie samo - czy to cacko jeździ?

Od siebie dodajmy, że wszystkie pojazdy zaprezentowane dziś koło Muszli Koncertowej przyjechały na miejsce galerii "o własnych siłach".

Poranne spotkanie na deptaku było zaledwie wstępem do trwających przez cały dzień wydarzeń odbywających się w ramach VII Dixie Rajd Old Mobile.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk