"Jesiotr" i zawody wędkarskie 2023

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 22.01.2023 / Komentarze
Wędkowanie z łodzi, w nocy, gruntowe i spławikowe

Reaktywowane niedawno Koło Wędkarskie PZW "Jesiotr" prężnie rozpoczęło swoją działalność. Teraz nasi wędkarze przedstawili kolegom swoje plany na 2023 rok, czyli kalendarz zawodów rozgrywanych na jeziorze Trzesiecko i okolicznych akwenach.

Jeżeli w lutym zbiorniki wodne pokryją się lodem, to na jeziorze Wilczkowo rozegrane zostaną Mistrzostwa "Jesiotra" w wędkarstwie podlodowym.

W kwietniu (23.04) nasi wędkarze planują zorganizować otwarte zawody spławikowe (jeziora Trzesiecko i Czarne).

Z kolei w maju (7.05) na Trzesiecku i Wilczkowie "Jesiotr" rozegra spinningowe mistrzostwa koła oraz spławikowe mistrzostwa koła (13.05 - jezioro Trzesiecko). Odbędą się też zawody wędkarskie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecko (jeziorko przy os. Kopernika).

W czerwcu (4.06) planowane są zawody o puchar sklepu wędkarskiego "Dobre Branie" (jezioro Trzesiecko). Z kolei w lipcu (207) wędkarze rywalizować będą o laury w gruntowych mistrzostwach koła (jezioro Trzesiecko).

Będą też zawody dla dzieci ("Fiesta Rybna" - 16.07 na Trzesiecku) oraz nocne zawody gruntowe (29-30.07) - jezioro Trzesiecko.

Bogaty w wydarzenia wędkarskie rok zwieńczą zawody spinningowe z łodzi (24.09 i 15.10) na Trzesiecku i Wilczkowie.

Niewykluczone, że kalendarz sportowy "Jesiotra" będzie bogatszy o zawody okręgowe PZW Koszalin. Czy tak będzie, wkrótce się przekonamy.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: SzLOT/Szczecinek