Jest chętny na budowę wyciągu narciarskiego

Miasto z Wizją / 03.10.2019 / Komentarze
Oferta na I etap droższa, ale niewiele

W ratuszu otwarto dziś (czwartek 3.10) oferty w przetargu na budowę wyciągu narciarskiego na Górce Rynkowej przy ul. Winnicznej. Tym razem miasto podzielił inwestycję na etapy. Wrześniowy przetarg dotyczył pierwszego z nich, czyli budowy wyciągu wraz z zasilaniem elektroenergetycznym.

Ofertę złożyła firma Fabryka Narzędzi GLOB z Bielska Białej. Cena - 622 tys. zł. To drożej od kwoty, którą na inwestycję zamierza wydać miasto, czyli 500 tys. zł. O dalszym losie przetargu zdecyduje burmistrz.

Ratusz założył, że inwestycja zostanie ukończona do 20 grudnia br.

Projekt zakłada, że główna trasa wyciągu będzie mieć 200 długości. Będzie też krótsza - 60 metrowa dla osób zupełnie początkujących, tzw. baby lift. Trasy będą naśnieżane przy pomocy urządzeń niepowodujących uciążliwości dla okolicznych mieszkańców.

Na budowę wyciągu narciarskiego ratusz zarezerwował w tegorocznym budżecie miasta 1,5 mln zł.

Tekst: Sławomir Włodarczyk