Jest kasa, są programy, jest praca

Miasto z Wizją / 26.01.2016 / Komentarze
Kolejne wsparcie dla bezrobotnych

To dobra wiadomość dla osób długotrwale bezrobotnych, zarówno młodych jak i starszych. Powiatowy Urząd Pracy ogłosił właśnie cztery nowe programy dotyczące różnych form przeciwdziałania bezrobociu.

- Dla osób bezrobotnych powyżej 29 roku życia przygotowaliśmy 10 stanowisk pracy. Refundacja na jedno stanowisko to 20 tys. zł - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora szczecineckiego PUP. - Z tej formy wsparcia mogą skorzystać osoby długotrwale bezrobotne. Oprócz tego przygotowujemy też stanowiska pracy refundowane z Funduszu Pracy dla bezrobotnych bez ograniczeń wiekowych.

Jak powiedział nam dyr. Batura, szczecinecki PUP wygospodarował też fundusze na prace interwencyjne dla osób bezrobotnych pow. 29 roku życia. - W tym przypadku refundujemy pracodawcom 980 zł za jedno stanowisko pracy. Resztę dopłaca pracodawca - dodaje nasz rozmówca. - Mamy też fundusze na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej dla 7 osób. W tym przypadku "na głowę" wypłacamy po 20 tys. zł.

Z kolei w nowym rozdaniu szczecineckiego PUP, na staże może liczyć 40 osób bezrobotnych do 29 roku życia. - Jednocześnie w tym programie posiadamy środki na dla 7 osób na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej (po 20 tys. zł) oraz na tzw. "Bon na zasiedlenie" dla 20 osób po 7 tys. zł na osobę - dodaje M. Batura.

Przypomnijmy: W tym roku szczecinecki PUP dysponuje kwotą ponad 10 mln zł. Pieniądze zostaną spożytkowane na różne formy zwalczania bezrobocia.

- Dodatkowych informacji można zasięgnąć odwiedzając naszą stronę internetową: http://www.pup.szczecinek.pl - kończy dyr. Batura.