Jest zaniedbany las, będzie park

Miasto z Wizją / 24.11.2017 / Komentarze
Wycinka drzew, nowe nasadzenia, oznakowanie alejek, budki lęgowe dla ptaków i parkowa infrastruktura

Zieleń w Strefie Aktywnego Wypoczynku przy osiedlu Kopernika to nie jedyna „zielona” inwestycja, którą zamierza przeprowadzić miasto. W najbliższym czasie diametralnie swój wygląd zmieni także Lasek Komunalny, będący częścią zachodniej części Parku Miejskiego.

Wiadomo już kto poprowadzi prace rewitalizacyjne. Na zapytanie ofertowe złożone przez Urząd Miasta odpowiedziały dwie firmy. Ratusz wybrał ofertę szczecineckiej firmy - PPHU "Folarend" Roman Arendacz.

Zakres wykonania prac obejmuje obszar 4 ha (z wyłączeniem usunięcia 97 drzew) zgodnie z projektem zagospodarowania terenu. Na drzewach zostanie zamontowanych 10 budek lęgowych dla ptaków oraz 10 karmników. To nie wszystko. Ścieżki w Lasku Komunalnym zostaną stosownie oznakowane, m.in. tabliczkami informacyjnymi. Staną ławki parkowe (10 szt. i kosze na śmieci (10 szt.). Posadzone zostaną też drzewa, krzewy i krzewinki.

Finał prac zaplanowano na 30 czerwca 2018 roku.

Projekt jest współfinansowany z funduszy unijnych - nosi nazwę: „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty” w ramach działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego, oś priorytetowa II – Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020".

– Chodzi o teren od hotelu Viki do rogatek Trzesieki - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak. - Zostanie on prześwietlony i zrewitalizowany. Bardziej wyeksponowany będzie znajdujący się tam bunkier, który obecnie jest tak porośnięty, że mało, kto pamięta, że w tym miejscu w ogóle taki obiekt jest. Ta przestrzeń zyska nową jakość. Stanie się nie tylko dużo bardziej atrakcyjna, ale też amatorzy wieczornego biegania poczują się tam bezpieczniej.