Jesteśmy w czołówce zdrowych powiatów

Miasto z Wizją / 14.08.2020 / Komentarze
Do tej pory stwierdzono u nas zaledwie sześć przypadków zarażenia koronawirusem

Każdego dnia Wojewódzki Inspektorat Sanitarny podsumowuje aktualną sytuację w regionie. Statystyki związane z zachorowaniami, które są na bieżąco aktualizowane, możemy śledzić od połowy marca. Jak obecnie (stan na 13 sierpnia) przedstawiają się te liczby?

Okazuje się, że powiat szczecinecki ma jeden z najniższych wskaźników zachorowań w całym województwie zachodniopomorskim. Do tej pory stwierdzono ich u nas zaledwie sześć. Mniejszy wskaźnik posiadają jedynie powiaty: choszczeński, kamieński, myśliborski i drawski.

Mamy także jeden z najniższych wskaźników osób przebywających aktualnie na kwarantannie – jest ich zaledwie 37. Dla porównania w sąsiednim powiecie koszalińskim na kwarantannie przebywa obecnie 568 osób, a w Szczecinie – 911 osób.

Jak przedstawiają się statystyki dla poszczególnych powiatów oraz całego województwa? Potwierdzone przypadki odnotowano m.in. w powiecie białogardzkim (55), choszczeńskim (2), goleniowskim (11), gryficki (116), gryfińskim (47), kamieńskim (3), kołobrzeskim (58), łobeskim (16), myśliborskim (4), polickim (20), pyrzyckim (15), sławieński (33), stargardzkim (61), w Szczecinie (192), świdwińskim (13), w mieście Świnoujście (18), szczecineckim (6) i wałeckim (26). W powiecie koszalińskim oraz w samym Koszalinie stwierdzono 223 zachorowania.

W całym województwie zachodniopomorskim do dnia dzisiejszego potwierdzono 919 przypadków zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantannie poddanych zostało 3263 osób, a 360 osób zostało obecnie objętych nadzorem epidemiologicznym.

W naszym województwie odnotowano również dotychczas 23 zgony i 633 przypadki wyzdrowień.

Tekst: Marzena Góra