Jeszcze pięć rodzin czeka na darczyńców

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 24.11.2019 / Komentarze
Zostań superbohaterem Szlachetnej Paczki

Mieszkańcy Szczecinka każdego roku udowadniają, że mają wielkie serca oraz że możliwość pomocy osobom potrzebującym może sprawiać wiele radości nie tylko obdarowywanym, ale także darczyńcom. Nie inaczej najpewniej będzie również w tym roku podczas kolejnej edycji „Szlachetnej Paczki”, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji. Darczyńcy podczas każdej edycji akcji kompletują świąteczną paczkę z niezbędnymi artykułami i przedmiotami. Te następnie dzięki pracy wolontariuszy przekazywane są potrzebującym rodzinom podczas Finału Szlachetnej Paczki, odbywającego się każdego roku na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia.

Od 16 listopada osoby chcące wesprzeć potrzebujących i przygotować dla nich przedświąteczną paczkę, mogą wybrać rodzinę, której pomogą. 15 potrzebujących rodzin już znalazło darczyńców, którzy przygotują dla nich paczkę. Jednak na wybór wciąż czeka pięć rodzin, które wciąż mają nadzieję, że znajdą się życzliwe osoby chcące ofiarować im pomoc w tym przedświątecznym czasie.

1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl. Wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.
2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie. Wybierz tę, której chcesz pomóc.
3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników. Razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty, które będą realną pomocą i impulsem do zmiany.
4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem - opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.
5. W czasie Finału dostarcz paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu.
Przekaż je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie.

Tekst: Marzena Góra