Jurek Owsiak przyjedzie do Szczecinka

Miasto z Wizją / 17.06.2018 / Komentarze
Będzie gościem honorowym podczas nadania rondu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Do niedawna w Szczecinku było siedem rond, które nie miały swoich patronów. Ten stan rzeczy, o czym pisaliśmy kilkakrotnie, postanowiła zmienić Rada Miasta.

Teraz przyszła pora na uroczystości nadania imion patronów. Od niedzieli rondu na skrzyżowaniu ulic Cieślaka, Lipowa, Narutowicza i Słupska patronować będzie ks. Jan Lis. W tygodniu podobna uroczystość odbędzie się na rondzie na skrzyżowaniu ulic Ordona i Parkowa. Tam drogowy obiekt otrzyma imię Izydora Fabiszaka.

- Jednak najbardziej spektakularna uroczystość będzie miała miejsce w piątek, 22 czerwca. Imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzyma rondo na skrzyżowaniu małej obwodnicy Szczecinka z ul. Trzesiecką i drogą wojewódzką nr 172 - mówi „Miastu z Wizją” wiceburmistrz Daniel Rak.

- Z tej okazji gościć będziemy w Szczecinku szefa WOŚP Jurka Owsiaka. To z pewnością dla nas szczególne wyróżnienie. Ale w pełni na nie zasługujemy. Mieszkańcy Szczecinka, co roku biją rekordy zbiórki datków na rzecz Orkiestry. Wizyta Jurka Owsiaka to również satysfakcja dla radnych Platformy Obywatelskiej i „Łączy nas Miasto”. To dzięki nim i wielu naszym mieszkańcom mamy rondo imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas tegorocznego finału WOŚP mieszkańcy naszego miasta kolejny raz okazali się niezwykle hojni, wrzucając do oznaczonych czerwonym serduszkiem puszek kwotę ponad 66 tys. zł. To nie pierwszy raz, kiedy szczecinecczanie wsparli tę inicjatywę, której celem jest sfinansowanie i zakup sprzętu niezbędnego do ratowania zdrowia i życia.

Orkiestra się odwdzięczyła. Podobnie jak w minionych latach, tak i tym razem część tej sumy wróciła do Szczecinka w postaci specjalistycznego sprzętu do ratowania życia noworodkom. Fundacja WOŚP postanowiła podarować szczecineckiemu szpitalowi urządzenie do badań USG oraz wysokiej klasy lokalizator naczyń krwionośnych.

Przypomnijmy, że w 2016 roku Fundacja WOŚP podarowała naszej placówce także m.in. urządzenie do stosowania nieinwazyjnej wentylacji z zastosowaniem HFNC. Wówczas do Szczecinka trafił aparat „Precision Flow”, a szczecinecki oddział noworodkowy został przez Konsultanta Krajowego oraz Zarząd Fundacji wybrany do pilotażowego wprowadzania w Polsce metody nieinwazyjnego wsparcia oddechu noworodków z zastosowaniem donosowej wentylacji wysokoprzepływowej.

Od początku WOŚP miejskiego szpitala trafiły urządzenia medyczne o łącznej wartości ponad 395 tys. zł.

Tekst: Marzena Góra

Foto główne: WOŚP