To już cztery wspólne lata Przyjaciół Języka Migowego

Miasto z Wizją / 01.10.2017 / Komentarze
Rocznica była doskonałą okazją do rozegrania kolejnego turnieju w darta dla osób niesłyszących

Osoby niesłyszące z terenu naszego powiatu kolejny raz pokazały, że niepełnosprawność nie jest dla nich przeszkodą w realizowaniu swoich pasji i zdobywaniu nowych umiejętności. W sobotę, 30 września w lokalu Karolinka odbył się drugi już w Szczecinku turniej darta dla osób niesłyszących, którego organizatorem była działająca od kilku lat w naszym powiecie Fundacja „Przyjaciele Języka Migowego”. Spotkanie to było kolejnym z cyklu imprez sportowych wpisujących się w część projektu pod nazwą „Rozmigany Szczecinek 2017” dofinansowanego przez szczecinecki Urząd Miasta.

Rozgrywki trwały od rana do późnych godzin popołudniowych. W zmaganiach turniejowych wzięło udział blisko 30 osób niesłyszących. Prawie drugie tyle osób niesłyszących kibicowało zawodnikom. Uczestnicy rozgrywek nie tylko mogli spotkać się w swoim gronie, ale także świętować czwartą rocznicę istnienia Fundacji, a wszystko to przy przepysznym torcie. Jak zauważa Ewa Tomczyk, założycielka Fundacji, tego typu spotkania nie tylko integrują lokalną społeczność osób z uszkodzonym słuchem, ale także pozwalają zapomnieć o niepełnosprawności, z jaką muszą borykać się na co dzień.

Dodajmy, że dofinansowanie z UM do projektu „Rozmigany Szczecinek” w minionym roku pozwoliło także na zakup wyposażenia do klubu, w którym dwa razy w tygodniu spotykają się osoby niesłyszące, m.in. urządzeń będących towarzyskimi grami zręcznościowymi. O osobach niesłyszących nie zapominają także władze powiatu. Starosta Krzysztof Lis zadbał o to, aby osoby zrzeszone przy fundacji miały odpowiednie miejsce dla siebie. Wcześniej spotykały się one w piwnicy schroniska młodzieżowego przy ul. Kościuszki. Teraz, od ponad roku do swojej dyspozycji mają przestronną salę przy ul. Wiatracznej 1.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Ewa Tomczyk