Kandydaci na radnego dostali numery

Miasto z Wizją / 12.02.2016 / Komentarze
Głosowanie 20 marca

W niedzielę 20 marca mieszkańcy Szczecinka „należący” do Okręgu Wyborczego nr 19 (ul 28 Lutego, Kamienna i Chodkiewicza) pójdą do urn wyborczych. Wszystko po to by uzupełnić skład Rady Miasta.

Wakujące miejsce 21 radnego (Rada Miasta liczy obecnie 20 radnych) zostało zwolnione przez Janusza Leszko. Miejska Komisja Wyborcza już pracuje. Dwa dni temu zarejestrowała czworo kandydatów - jedną panią i trzech panów. Dziś (czwartek 11.02) po południu przydzieliła im też numery "startowe".

Jak powiedział "Miastu z Wizją" przewodniczący MKW Robert Robak, z "jedynką" o mandat radnego ubiegać się będzie Małgorzata Kubiak-Horniatko z Komitetu Wyborczego Wyborców "Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego". Z "dwójką" do wyborów pójdzie Paweł Kwak z KWW "Razem dla Szczecinka". Z kolei z "trójką" o Radę Miasta powalczy " Szymon Ochocki z KWW "Nowoczesna Ryszarda Petru", a z "czwórką" Marek Bogdanowicz z Komitetu Wyborczego Wyborców "Łączy nas Miasto".