Karp wpłynie do jeziorka przy ul. Kopernika

Miasto z Wizją / 01.06.2016 / Komentarze
Symbolicznie - około 20 sztuk

W sobotę 4 czerwca o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość otwarcia Strefy Rodzinnego Wypoczynku przy osiedlu Kopernika. Atrakcji będzie moc. Jedna z nich - zarybianie jeziorka karpiem.

- Udało mi się załatwić około 20 sztuk karpików - mówi "Miastu z Wizją" Mariusz Getka, pełnomocnik burmistrza Szczecinka ds. wędkarstwa.

- Czy mało? Absolutnie. Jest bardzo ciepło, karpik mógłby nie dożyć swojej uroczystości. Dodam, że symbolicznego zarybiania dokona burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Odbędzie się ono zaraz po uroczystości otwarcia Strefy. Mam nadzieję, że karpiki dożyją w jeziorku słusznego rozmiaru. Jesienią tego roku przeprowadzimy kolejne zarybienia akwenu - karasiem karpiem może amurem. Zdecydują ichtiolodzy. Jeziorko jest nieduże, nie można tam osiedlać ławic ryb, bo nic z nich nie będzie.

Program imprezy tutaj: http://miastozwizja.pl/do-parku-rozrywki-juz-w-sobote