Kasa za przejazd obwodnicą Szczecinka

Miasto z Wizją / 19.09.2024 / Komentarze
Płatne zmiany od 1 listopada br.

Od 1 listopada br. sieć dróg, na których pobierana jest opłata elektroniczna powiększy się o 1600 km - wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów. Rozszerzenia sieci dróg płatnych dla pojazdów powyżej 3,5 t nie było od 2017 r. O sprawie donosi portal Rynek Infrastruktury.

Do sieci płatnych dróg wejdzie m.in. obwodnica Szczecinka, czyli droga ekspresowa S11 na odcinkach: Szczecinek (połączenie z drogą krajową nr 11) – Szczecinek (połączenie z drogą krajową nr 11) – Omulna (połączenie z drogą krajową nr 11).

Elektroniczny system ma objąć nowo wybudowane odcinki autostrad i dróg ekspresowych. Obecnie tylko sieć wszystkich autostrad i dróg ekspresowych liczy ponad 5 tys. km. Drogi płatne, obejmujące także drogi krajowe, to ok. 3600 km.

Warto wspomnieć, że elektroniczny system poboru opłat obowiązuje w Polsce od 2011 roku. Pochodzące stąd środki pobierane za przejazd drogami krajowymi od pojazdów powyżej 3,5 t. zasilają Krajowy Fundusz Drogowy. Stąd są przekazywane na realizację inwestycji drogowych.

Źródło: Rynek Infrastruktury. pl

Foto: Sławomir Włodarczyk