Kierowca na haju i sklepowa złodziejka

Miasto z Wizją / 26.01.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej policji

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego szczecineckiej komendy policji zatrzymali do kontroli osobową Hondę.

- Nim zdążyli zbliżyć się do pojazdu wysiedli z niego kierujący i pasażer - mówi „Miastu z Wizją” mł. asp. Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej policji.

- Mężczyźni wyrzucili zawiniątko. Jak się później okazało był to susz marihuany. W samochodzie policjanci znaleźli lufkę do palenia narkotyku. Ponieważ kierowca zachowywał się dość dziwnie i miał rozszerzone źrenice policjanci postanowili go zbadać narkotesterem. Mężczyzna stawiał opór, dlatego pobrano krew do badań. Kierowca i pasażer, obaj w wieku 21-lat, zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków i ich posiadania.

Policjanci interweniowali w jednym ze sklepów na terenie Szczecinka. Powodem było zatrzymanie przez ochronę kobiety, która dopuściła się kradzieży wysokoprocentowego alkoholu. W czasie wykonywania czynności służbowych do policjantów podszedł pracownik ochrony i poinformował, że ta sama kobieta tydzień wcześniej w tym samym sklepie ukradła perfumy o wartości 370 zł. 39-letnia mieszkanka Świdwina została zatrzymana. W czasie przesłuchania na komendzie do policjantów zgłosił się kolejny ochroniarz - z innego ze sklepów, który poinformował śledczych, że kobieta dopuściła się wcześniej kradzieży artykułów przemysłowych o wartości kilkuset złotych.

Złodziejka została zatrzymana w areszcie. Następnego dnia usłyszała zarzuty kradzieży. Za ten czyn grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 46-letni mieszkaniec gminy Szczecinek dmuchnął w alkomat ponad 0,5 promila alkoholu.

- Policjanci zatrzymali też dwóch innych rowerzystów - dodaje A. Matys. - 60 i 61-letni mężczyźni jechali na jednośladzie mając aktywny sądowy zakaz kierowania rowerami. Obaj staną przed sądem. Do tych zdarzeń doszło na terenie gminy Szczecinek i Borne Sulinowo.