Kierowcy: te ceny to jakiś żart

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.06.2022 / Komentarze
W tym tygodniu czekają nas kolejne podwyżki cen paliwa?

Na koniec długiego czerwcowego weekendu zajrzeliśmy na kilka szczecineckich stacji paliw. Dla kierowców mamy dwie wiadomości, niestety obie złe. Jest drogo, a zdaniem ekspertów rynku paliwowego, jeszcze przed wakacjami, czekają nas kolejne podwyżki.

Cena benzyny Pb 98 już dawno przekroczyła 8 zł/litr. Najpopularniejsza benzyna Pb 95 nieuchronnie zbliża się do 8 zł. Przy okazji okazuje się, że można zaoszczędzić tankując w różnych stacjach. Różnica w cenie Pb 98 to nawet 32 gr. za litr.

- Po długim weekendzie kierowcy tankujących paliwo na stacjach mogą mieć niewesołe miny. Nowe ceny paliw nie przypadną do gustu zwłaszcza tankującym diesel i benzynę. Eksperci spodziewają się za to, że kolejny tydzień obniżek odnotujemy w przypadku LPG - czytamy na portalu WRC.

- Mijający tydzień to czas, w którym benzyny na polskich stacjach zareagowały stosunkowo łagodnie” – ocenia dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl. „Nie mamy już tak dynamicznego skoku, jaki widzieliśmy w poprzednich tygodniach. Te 8 zł cały czas jeszcze nie zostało przebite przez najpopularniejszą benzynę 95-oktanową.

- Ta koszmarna bariera grozi już jednak nie tylko benzynie, ale i ponownie kierowcom tankującym diesel. „Jeśli chodzi o olej napędowy, tutaj zmiana jest wyraźna” – przyznaje ekspert. „Przekraczamy 7,70 zł/l i niestety dalszego ciągu podwyżek dla obu paliw podstawowych możemy się zapewne spodziewać w kolejnych kilku dniach” – przewiduje.

Ceny benzyny na szczecineckich stacjach paliw w niedzielę (19.06) rano:  

Intermarche

Shell

Orlen, ul. Koszalińska

Lotos

Circle K

Orlen, ul. Warcisława IV

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk