Kilkudziesięciu strażaków przy rozcinaniu samochodów w Szczecinku

  • Region
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 02.11.2015 / Komentarze
Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej Borne Sulinowo przeprowadził zajęcia w Szczecinku

Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej Borne Sulinowo kształcił dziś w Szczecinku grupę 30. strażaków zawodowych z Województwa Zachodniopomorskiego, którzy obecnie w Ośrodku Szkolenia w Bornem Sulinowie odbywają kurs tzw. podoficerski, dzięki któemu podnoszą swoje umiejętności.

" Dzisiejsze nasze zajęcia to jest taktyka działań ratowniczych, ratownictwo w transporcie drogowym. Kursanci uczą się i doskonalą swoją praktykę z cięciem pojazdów, wydobywaniem osób poszkodowanych. Przedstawiamy również inne alternatywne formy uwalniania osób zakleszczonych w pojazdach. Ważne jest to, że kursanci uczą się na autach całych, czyli z szybami, kołami, poduszkami powietrznymi, gdzie to przy ćwiczeniach ma decydujące znaczenie. Są tutaj takie warunku i zagrożenia, jakie występują na drodze" - mówił mł. ogn. Konrad Kopkiewicz, wykładowca z Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej Borne Sulinowo

Tego typu kurs poza podnoszeniem poziomu wiedzy i zdolności umożliwia zdobycie awansu. Strażak, albo starszy strażak to zaledwie pomocnik. Ukończenie kursu podoficerskiego nadaje dodatkowe stopnie wyższe. Kurs trwa 3 miesięce. Dla tej grupy rozpoczął się pod koniec września i potrwa do końca listopada.