Kino plenerowe przy szczecineckim zamku

Miasto z Wizją / 23.05.2020 / Komentarze
Jeśli pogoda na to pozwoli, na seans być może wybierzemy się już za tydzień

Wprowadzenie przez rząd stanu epidemiologicznego uderzyło przede wszystkim w przedsiębiorców, liczne firmy oraz gospodarkę. Jednak odczuły to także wszelkie instytucje rozrywkowe i kulturalne, które również musiały na długie tygodnie zawiesić swoją działalność. Powoli, wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń, sytuacji powoli się normuje. Na powrót do normalności i zniesienie wszystkich restrykcji zapewne przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Ale już teraz część instytucji wraca do pracy. Jednak nie wszystkie. Wciąż zamknięte pozostają obiekty związane z szeroko rozumianą rozrywką, które skupiały w jednym miejscu duże grupy ludzi.

Dlatego ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich kinomaniaków tęskniących za „dużym ekranem” oraz osoby chcące wyjść z domu i spędzić popołudnie oddając się rozrywce. Samorządowa Agencja Promocji i Kultury przymierza się do uruchomienia w naszym mieście kina plenerowego. Telebim, na którym moglibyśmy oglądać kinowe produkcje, ma stanąć na terenie rekreacyjnym przy zamku.

- Czekamy przede wszystkim na dobrą pogodę, ponieważ uruchamianie kina plenerowego ma sens głównie w weekendy – mówi nam Łukasz Koczan, wicedyrektor Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. - Ten najbliższy weekend zapowiada się deszczowo, więc na pewno takiego kina jeszcze nie uruchomimy. Jeśli natomiast w następnym tygodniu pogoda będzie bardziej temu sprzyjała, to wówczas przed zamkiem będziemy mogli ustawić telebim i zaprosić mieszkańców na seans. Oczywiście wszystko będzie odbywało się z zachowaniem określonych zasad, odstępów między widzami i innych wytycznych. O zasadach korzystania z takiego kina oczywiście poinformujemy wszystkich widzów.

- Wcześniej rozważaliśmy możliwość uruchomienia kina samochodowego, ale prawo na to nie pozwalało. Ale teraz, przy zniesieniu kolejnych obostrzeń, dopuszcza się właśnie robienie kin plenerowych na świeżym powietrzu. Jeśli będzie takie zapotrzebowanie i jeśli będzie frekwencja na tych seansach plenerowych oraz jeśli nie będzie problemów z dostosowywaniem się do zaleceń, to niewykluczone, że będziemy kontynuowali to regularnie. Ale sytuacja jest na tyle dynamiczna, że będziemy reagowali na bieżąco – dodaje nasz rozmówca.

Dodajmy, że wstęp na wszystkie seanse ma być darmowy. Jeśli natomiast chodzi o repertuar, to na ekranie zobaczymy zarówno filmy dla najmłodszych, filmy familijne, jak i produkcje skierowane do nieco starszych widzów. O tym, czy przed zamkiem zostanie uruchomione kino plenerowe dowiemy się najpewniej pod koniec przyszłego tygodnia.

Tekst: Marzena Góra

Foto: 123rf