Klub "Przestrzeń dla rodziny" wznawia działalność

Miasto z Wizją / 03.09.2020 / Komentarze
Pierwsze spotkania z rodzicami odbędą się już we wrześniu

Latem minionego roku w naszym mieście powstała nowa inicjatywa pod nazwą „Przestrzeń dla rodziny”, mająca na celu skupianie rodziców chcących jeszcze aktywniej włączać się w kształtowanie młodych osób. To także miejsce, gdzie każdy znajdzie wsparcie, pomoc, jak również będzie mógł miło i produktywnie spędzić czas. To kilkumiesięcznej przerwie klub wznawia swoją działalność.

- We wrześniu w Przestrzeni dla Rodziny ruszamy z cyklem warsztatów dla rodziców pod wspólnym tytułem "Jesień z Juulem" – mówi koordynator Katarzyna Zielińska Smulczak. -  Jesper Juul to wybitny duński pedagog i terapeuta. Jego idee stały się wzorem  dla wielu rodziców chcących budować autentyczną i głęboką relację ze swoim dzieckiem. Najsłynniejsza książka Juula "Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?" pozwalająca lepiej zrozumieć dziecko i jego świat to totalny must have każdego rodzica. Inne ważne tytuły autorstwa Juula, po które warto sięgnąć to m.in. "Nie z miłości", "Agresja - nowe tabu?" czy "Uśmiechnij się! Siadamy do stołu". I właśnie z zachwytu ideami tego genialnego "wychowawcy" zrodził się pomysł cyklu spotkań w duchu uznawanych przez Juula wartości.

- W ramach Jesieni z Juulem w PdR oprócz warsztatów rozwojowych dla rodziców, odbędą się również inne działania m.in. spotkania "Rodzice na kawie". Dodatkowo od września do grudnia będzie można skorzystać z poradnictwa rodzinnego i mediacji. W październiku zaś planujemy dla państwa wydarzenie, do udziału w którym zaprosimy całe rodziny. Więcej szczegółów już wkrótce.

Warto śledzić stronę grupy na Facebooku (klik), gdzie na bieżąco będą pojawiały się informacje dotyczące kolejnych spotkań, warsztatów i inicjatyw. Należy jednak pamiętać, że ze względu na obowiązujące zasady sanitarne ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona, a o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń.  Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Szczecinek.

Tekst: Marzena Góra