„Klub Przyjaciół Rudego Liska” zaprasza na kolejną przygodę

Miasto z Wizją / 27.10.2017 / Komentarze
Ruszyły zapisy na zimową wycieczkę do Gdyni

Klub Przyjaciół Rudego Liska to jedna z sekcji prowadzonych przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury. Propozycje opiekunów na spędzenie zajęć za każdym razem cieszą się sporym powodzeniem wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Przypomnijmy, że zajęcia te adresowane są do dzieci w wieku 6-13 lat, a w ich ramach mali Przyjaciele Rudego Liska poszerzają swoją wiedzę na temat otaczającej nas przyrody poprzez spotkania ze znawcami danych gatunków zwierząt czy okazje do obserwacji zwierzaków w ich naturalnym środowisku. Jednak najważniejszym zadaniem jest uwrażliwienie dzieci na problemy i krzywdy zwierząt.

Teraz Klub przygotował kolejną propozycję na spędzenie wolnego czasu – tym razem skierowaną do całych rodzin, zapraszając dzieci i młodzież oraz rodziców z terenu powiatu szczecineckiego, na koleją wycieczkę z cyklu ,,Zwiedzaj z Rudym Liskiem''. W programie organizatorzy zaplanowali zwiedzanie Centrum Nauki Experyment w Gdyni. - Wizyta w „Experymencie” pozwala najmłodszym na efektywne przyswajanie wiedzy, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość do świata. Każdy z uczestników wycieczki, może przeprowadzić przeróżne eksperymenty, dzięki czemu choć przez chwilę może poczuć się jak prawdziwy naukowiec – mówi Sonia Pańczyk z SAPiK-u.

Właśnie ruszyło przyjmowanie zapisów na wycieczkę, która odbędzie się 2 grudnia. Wyjazd zaplanowano na godz. 8.00, z kolei powrót na godz. 19.00. Koszt wycieczki to 60 zł. Zapisy prowadzone są pod nr tel. 733 305 755. Dodajmy, że liczba miejsc jest ograniczona.

Tekst: Marzena Góra