Koalicja Obywatelska: 4 listopada oddajmy swój głos na Daniela Raka

• Tv
Miasto z Wizją / 27.10.2018 / Komentarze
Wiceburmistrz: Pojawiła się nieprawdziwa informacja jakobym unikał debaty w Radio Koszalin. W jednej wziąłem udział. Kolejnych zaproszeń nie było

Dziś (30 października) w szczecineckim zamku odbyła się przedwyborcza konferencja prasowa zorganizowana przez Koalicję Obywatelską. Udział w niej wzięli obecni oraz nowo wybrani miejscy i powiatowi radni, którzy uzyskali największe poparcie wśród mieszkańców w wyborach samorządowych oraz wiceburmistrz Daniel Rak, kandydat KO na burmistrza Szczecinka.

- 21 października nasi radni Koalicji Obywatelskiej uzyskali największą ilość mandatów. Ci radni są gotowi do realizacji naszego dobrego programu. Są dziś ze mną radni mijającej i nowej kadencji, ludzie pełni zapału. Mam nadzieję, że 4 listopada jeszcze raz spotkamy się przy urnach wyborczych i dane mi będzie przez kolejne pięć lat współpracować z tymi świetnymi ludźmi i będziemy mogli wspólnie realizować nasz realny program – mówi Daniel Rak.

Przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Dudź również w imieniu wszystkich radnych podziękowała mieszkańcom za zaufanie i oddane głosy. - Mamy obecnie w tej radzie większość, która pozwala nam rządzić samodzielnie. Ale sami radni nie są w stanie w pełni zrealizować wszystkich planów. Bardzo ważna jest bardzo dobra współpraca między burmistrzem i Radą Miasta. Państwo nam zaufali, oddaliście na nas swój głos. Bardzo Was proszę spotkajmy się 4 listopada przy urnach i ponownie potwierdźmy swój wybór, bo jedynie dobra współpraca radnych i władz miasta spowoduje, że nasz Szczecinek będzie rozwijał się jak dotychczas – mówi Katarzyna Dudź.

Daniel Rak odniósł się także do słów jego kontrkandydatki Joanny Pawłowicz, która zarzucała obecnemu wiceburmistrzowi unikania możliwości wzięcia udziału w debacie mającej odbyć się w najbliższą środę w Radio Koszalin. – Pojawiła się nieprawdziwa informacja jakobym unikał debaty. Nic bardziej mylnego. Jedyna debata w radio Koszalin, na jaką otrzymałem zaproszenie, odbyła się przed wyborami. Kolejnych zaproszeń nie było. Dlatego dziwię się, że moja kontrkandydatka chce rozmyć pewien brak organizacji i konflikt w PiS-ie zasłania się zastępczymi tematami. Mam nadzieję, że jutro Pani Pawłowicz stawi się w TV Zachód na debacie i będziemy mogli rozmawiać o Szczecinku i o pomysłach, które nas diametralnie różnią. O naszych pomysłach, które według nas są lepsze i które są realne dla Szczecinka.

Jutro (31.10) w TV Zachód ma odbyć się przedwyborcza debata kandydatów na burmistrza Szczecinka. Już za kilka dni, podczas II tury wyborów samorządowych Daniel Rak będzie ubiegał się o najwyższy urząd w mieście. Przypomnijmy, że odniósł on zwycięstwo w I turze, zdecydowanie pokonując swoich kontrkandydatów. Do zwycięstwa, czyli uzyskania ponad 50 proc. poparcia zabrakło zaledwie kilkudziesięciu głosów.

Dziś miejscy radni oraz wiceburmistrz Daniel Rak dziękowali swoim wyborcom za okazane wsparcie i obdarzenie ich zaufaniem, a także zachęcali do wzięcia udziału w głosowaniu w II turze, która odbędzie się w niedzielę, 4 listopada.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra