Koalicja Obywatelska o mieszkaniach, inwestycjach drogowych, sporcie i turystyce

• Tv
Miasto z Wizją / 19.10.2018 / Komentarze
Tematem spotkania było przedstawienie kolejnych pakietów, które zamierza realizować KO w naszym mieście

Kandydaci startujący w wyborach samorządowych z ramienia Koalicji Obywatelskiej w czwartek (18.10) spotkali się z przedstawicielami lokalnych mediów na ostatniej przedwyborczej konferencji prasowej. Był to nie tylko dobry moment do podsumowania ostatnich tygodni, ale także okazja do przedstawienia mieszkańcom kolejnych pakietów dla Szczecinka, które Koalicja Obywatelska zamierza realizować w naszym mieście. Tym razem mogliśmy poznać propozycję kandydatów na realizację programów dotyczących m.in. budownictwa mieszkaniowego, sportu i turystyki, inwestycji drogowych oraz opieki socjalnej.

Przypomnijmy, że w ramach pakietu związanego z budownictwem mieszkaniowym zaproponowanego przez Koalicję Obywatelską zawarte są takie inwestycje i przedsięwzięcia, jak m.in. oddanie do użytku 25 lokali mieszkalnych przy ul. Pilskiej, rozpoczęcie w 2019 roku budowy bloku z kolejnymi 30 lokalami mieszkalnymi czy stworzenie obiektów z lokalami wspomaganymi i chronionymi dla seniorów.

Wśród inwestycji drogowych znalazły się: inwestycje drogowe na osiedlach Marcelin, Raciborki i Trzesieka, budowa parkingów wielopoziomowych w centrum miasta i przy szpitalu, przebudowa ulic: Kolejowa, Dworcowa i Wiśniowa, budowa łącznika pomiędzy ul. Kołobrzeską i ul. Polną, wynegocjowanie dokończenia przez Zarząd Dróg Wojewódzkich „małej obwodnicy Szczecinka”, czyli połączenia drogi nr 172 z S11 oraz doprowadzenie do przejęcia przez miasto i wyremontowania dworca PKP.

Z kolei pakiet dotyczący sportu i turystyki zawiera: poszerzenie i oświetlenie na całej długości ścieżki wokół jeziora Trzesiecko, rewitalizację zaplecza plaży miejskiej przy ul. Mickiewicza, budowę boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, boisko do piłki plażowej, budowę nowej niecki szczecineckiego basenu oraz rozbudowanie strefy relaksu oraz wyznaczenie miejsca na pole namiotowe i dla kamperów.

Tekst, zdjęcia, montaż: Marzena Góra