Kolarski Maraton MTB w Szczecinku

Miasto z Wizją / 10.09.2017 / Komentarze
Rowerowe wyścigi po polnych bezdrożach i leśnych szlakach

Wystartował Szczecinecki Maraton MTB 2017. Kolarze są już na trasach Mini maratonu - około 35 km i Mega Maratonu na dystansie około 60 km.

Jak poinformowali nas organizatorzy tej super imprezy, z niezwykle trudną trasą postanowiło się zmierzyć blisko 300 miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze. Wielu z nich przyjechało do Szczecinka z najodleglejszych zakątków kraju. Wielu też, na co dzień jeździ w klubach zawodowych. Start i meta zlokalizowane zostały na terenie Placu Koncertowego przy ul. Kołobrzeskiej w sąsiedztwie osiedla Zachód.

- Na co dzień szaleję po trasach rowerowych wokół Bydgoszczy - mówi nam Leszek Wojtalik, szczecinecczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec miasta nad Brdą. Nie mogło być inaczej, nie mogłem sobie odpuścić takiej fajnej imprezy w rodzinnym mieście. Tym bardziej, że za jednych zamachem załatwiłem dwie sprawy. Odwiedziłem rodzinę i zaraz wyruszę na trasę maratonu. Bezcenne.

Uczestnicy maratonu mają, co podziwiać, bowiem organizatorzy wytyczyli trasę prowadzącą przez były poligon jednostek Garnizonu Szczecinek, tzw. autodrom i dalej przez malowniczo położone pola, lasy aż na Polską Górę. Nie zabraknie też ciekawych odcinków z szybkimi zjazdami i nieco wolniejszymi podjazdami.

Organizatorzy tej niezwykle sympatycznej imprezy - Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek - przygotowali moc atrakcji, przede wszystkim dla dzieci. Rozegrane zostaną m.in. dziecięce biegi rowerowe. Dzieci startują w kategoriach: przedszkolaki, uczniowie klas 1-3 oraz 3-6 szkół podstawowych.

Najlepsi z najlepszych uczestników Maratonu otrzymają medale i nagrody.

O godz. 15 będzie miało miejsce wydarzenie Pasta Party, a uczestnicy maratonu zostaną zaproszeni na poczęstunek. O godz. 16 organizatorzy zaplanowali losowanie nagród wśród wszystkich uczestników rowerowej imprezy. Zakończy się ona około godz. 17.

Wyniki poszczególnych wyścigów dostępne tu: