Kolarze na trasie IV Maratonu MTB (wyniki)

Miasto z Wizją / 01.09.2019 / Komentarze
Rowerowe wyścigi po polnych bezdrożach i leśnych szlakach

Wystartował Szczecinecki Maraton MTB 2019. Kolarze są już na trasach Mini Maratonu i Mega Maratonu. Przed nimi blisko 60 km dystans mega maratonu) trudnej, ale malowniczo położonej trasy biegnącej m.in. przez ostępy leśne Nadleśnictwa Szczecinek.

Jak poinformowali nas organizatorzy tej super imprezy, z niezwykle trudną trasą postanowiło się zmierzyć ponad 250 miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze. Wielu z nich przyjechało do Szczecinka z najodleglejszych zakątków kraju. Wielu też, na co dzień jeździ w klubach zawodowych. Start i meta zlokalizowane zostały na terenie Placu Koncertowego przy ul. Kołobrzeskiej w sąsiedztwie osiedla Zachód.

Na starcie imprezy spotkaliśmy wiele znanych osób. Z ekstremalnie trudną trasą i wysoką temperaturą powietrza mierzy się m.in. wiceburmistrz Szczecinka Maciej Makselon.

Uczestnicy maratonu mają co podziwiać, bowiem organizatorzy wytyczyli trasę prowadzącą przez były poligon jednostek Garnizonu Szczecinek, tzw. autodrom i dalej przez malowniczo położone pola, lasy aż na Polską Górę. Nie zabraknie też ciekawych odcinków z szybkimi zjazdami i nieco wolniejszymi podjazdami.

Organizatorzy tej niezwykle sympatycznej imprezy - Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek - przygotowali moc atrakcji, przede wszystkim dla dzieci. Rozegrane zostały m.in. dziecięce biegi rowerowe. Najlepsi z najlepszych uczestników Maratonu otrzymają medale i nagrody.

O godz. 15.30 organizatorzy zaplanowali dekorację zwycięzców. Pół godziny później nastąpi losowanie nagród wśród wszystkich uczestników rowerowej imprezy. Zakończy się ona około godz. 17.

Wyniki IV Szczecineckiego Maratonu MTB: